Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımSonraki iPhone’lar Intel işlemcili olabilir

  Sonraki iPhone’lar Intel işlemcili olabilir

  apple-intel

  Akıllı telefon dünyasının öncü şirketlerinden biri de Apple. iPhone serisi ile her zaman zirveye oynayan teknoloji devinin iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri de geçtiğimiz ay dünya genelindeki pilot ülkelerde satışa sunulmuştu. ABD’nin yanı sıra Almanya, Avustralya, Çin, Japonya gibi ülkelerde yoğun ilgi gören yeni modellerle birlikte tahminler 2015 yılının 70 milyon üniteye yakın iPhone satışı ile kapanacağı yönünde. Göstergeler 20 Ekim 2015 tarihli Apple finansal bilanço açıklaması ile iyiden iyiye anlaşılacak.

  Şirketle ilgili kısa bir bilgilendirmenin ardından özellikle ABD basınında gittikçe daha yüksek sesle dile getirilmeye başlanan bir olasılığa değinmek istiyoruz. Sonraki iPhone modellerinde yer alan bazı donanım argümanlarının değişebileceği konuşuluyor. Söz konusu argüman ise işlemciler hakkında. Samsung ve TSMC üretimi işlemclerin yerini iPhone 7’lerde Intel işlemcilerin alabileceği iddia ediliyor.

  Ekran_Resmi_2015-10-17_14_12_27

  Teknoloji dünyasında heyecan yaratan bu iddia, ABD’li Intel için büyük bir ‘yeni gelir modeli’ anlamı ifade ederken Apple için ise sonraki akıllı telefon modellerinde Çin pazarına daha yüksek verimliliğe sahip teknolojilerle çıkma anlamı taşıyor.

  Sektör kaynaklarına göre Intel’in işlemcileri, LTE ve CDMA’yı bir arada kullanan China Telecom gibi operatörler baz alınarak akıllı telefon modemlerinde daha yüksek verimliliği bir arada sunmayı başarabilir. Bu nedenle de Apple, Intel’e daha sıcak bakıyor olabilir. Apple ve Intel arasında işlemcilerle ilgili bir işbirliği olup olmayacağı şu an için tam bir muamma. Şimdilik resmi bir bildiri de söz konusu değil, ancak güçlü işaretler de gözden kaçmıyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN