Sonraki iPhone’da logo bildirim ışığı olabilir

0

Apple’ın aldığı yeni bir patent, iPhone’larda arka kısımdaki logonun sonraki versiyonlar için bildirim ışığı gibi yeni bir fonksiyonla daha işlevsel hale getirilebileceğine işaret ediyor…

Apple tarafından alınan yeni bir patentin, sonraki iPhone modellerinde Apple logosunun bildirim ışığı gibi farklı özellikler için kullanılabileceğini düşündürüyor. Yıllardır tüm Apple cihazlarındaki Apple logosunun bildirim için kullanılıp kullanılmayacağı tartışılırken, yeni alınan bir patent bu konuda yeni gelişmelere göz kırpıyor. Alınan yeni patentte Apple logosunun elektronik bir düzeneğe çevrilerek, cihaz kullanıcıların özelleştirmesine olanak sağladığı görülüyor. Bu özellik sayesinde Apple logosunun daha işlevsel olarak kullanılabileceği belirtiliyor.

Apple logosu bildirim ışığı işlevi kazanabilir

“Ayarlanabilir Dekorasyonlu Elektronik Cihazlar” patentinin Apple logosu ile ilişkili olduğu akıllara gelse de önümüzdeki yıllarda farklı tasarımlarda da kullanılabileceği belirtiliyor.

Bu özellik önümüzdeki cihazlarda farklı alanlarda kullanılabilir olsa da muhtemel kullanımda gelen çağrı ve mesajların farklı ışık uyarıları olabileceği belirtiliyor. Bu sayede uzun yıllardır Apple cihaz kullanıcılarının beklediği özelliği de hayata geçirilebilir.

Henüz patent aşamasındaki teknolojinin Apple cihazlarda bildirim ışığı olarak veya farklı kullanım alanlarında yer alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor. Buna karşın Apple kullanıcılarının en çok beklediği özellikler arasında yer alan bildirim ışığının bu yeni patent ile birlikte önümüzdeki cihazlarda gelebileceği teknoloji dünyasında konuşuluyor.

Cevap bırakın