Sonraki Far Cry sürpriz bir şekilde ‘egzotik’ ülkelerde geçmeyecek!

0

Rota Amerika…

Far Cry serisi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun ilgi gören video oyunları arasında yer alıyor. Yapımın ana hatlarının ise heyecan dolu aksiyon öğeleri, ağır silahlar ve birbirinden ilginç karakterlerle çevrili olduğu da bilinir. Ayrıca serideki oyunların ‘egzotik’ ülkelerde, örneğin Afrika’da Himalayalar veya Asya Pasifik adalarındaki –hayali ülkelerde- geçtiğini de unutmamak gerek. Ancak merakla beklenen sonraki Far Cry’da işler değişecek gibi görünüyor.

Her yıl düzenlenen E3 oyun konferansı kapsamında duyurulacağı açıklanan Far Cry 5 için yayınlanan yeni bir görsel (üstte), şimdiye kadar ki yapımlardan farklı olarak heyecanın ABD sınırlarına taşınacağına işaret ediyor. Yeni karakterlerin de Amerikalılar olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Leonardo da Vinci’nin Son Akşam Yemeği tablosundan ilham alındığı görülen görselde şiddet, siyaset ve din içerikli bir dizi sübliminal mesajın verildiği de görülüyor.

Görseldeki Amerikalıların ellerindeki bıçaklarıyla pek de masum olmadıkları açık. Masada ise pasta, cam bir sürahi, boş bir içki şişesi, silahlar, çiğ biftek, Amerikan bayrağı, bir demir haç göze çarpan diğer detaylar arasında yer alıyor. Sağ taraftaki kurt da göze çarpanlar arasında. Ön plandaki mahkumum sırtındaki SINNER (günahkar) yazısı da yine öne çıkıyor.

Öte yandan konunun bu kez ABD’de geçecek olması tartışmaları da beraberinde getirdi. Oyunla ilgili forumlarda görüş belirten fanların bir kısmı, yeni gelişmeden memnun olmadıklarını dile getirdiler. Tartışmalar artarak devam ediyor.

Outlast 2, Hitman, GTA 5, Postal serisi, Mafia 3 gibi ABD’de geçen ve yoğun ilgi gören yapımların ardından Far Cry 5’in de ses getirmesi güçlü bir olasılık.

Yapım önümüzdeki aylarda oyun severlerle buluşacak…

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın