Sonraki BlackBerry modelinin fiziksel klavyeli olacağı doğrulandı

0

blackberry

BlackBerry’nin sonraki akıllı telefon modeline dair sürpriz bir detay gündeme yansıdı. Kanada merkezli şirketin CEO’su John Chen, bir TV röportajı sırasında BlackBerry’nin yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını ve modelin fiziksel klavyeye sahip olacağını söyledi.

Genel olarak BlackBerry tasarımlarının temel özellikleri arasında yer alan fiziksel QWERTY klavye, son iki model DTEK50 ve DTEK60’da yoktu. Dokunmatik ekranla gelen cihazlardan sonraki modelde tasarımda klavyenin söz konusu olması kesinleşti.

Öte yandan BlackBerry CEO’su, akıllı telefonun diğer özellikleri hakkında ayrıntı vermekten kaçındı. Android’in hangi sürümüne sahip olacağı ya da kayarak açılan bir mı yoksa ekranın altındaki klavyeyle mi geleceğine dair de yorum yapmadı. Ancak şimdiye kadar açığa çıkan bazı bilgiler, sonraki modelin ‘klasik’ bir BlackBerry tasarımı sunacağına işaret ediyor.

Aşağıdaki görsel, geçtiğimiz dönemde basına yansımıştı. Söz konusu cihazın (Mercury adına sahip olacağı öngörülüyor) belirtilen klavyeli model olacağı ifade ediliyor.

blackberry-mercury

3:2 en/boy oranına sahip olması beklenen cihazın diğer özellikleri arasında 2 GHz hızında çalışan Qualcomm işlemci, 3 GB RAM, 32 GB depolama kapasitesi, 3400 mAh pil kapasitesi, 18 MP arka/8 MP ön kamera ve 4.5 inçlik Full HD ekranın öne çıkacağı söyleniyor. Yine iddialara göre Android 7.0 Nougat sürümünün önyüklü geleceği de öne çıkan ayrıntılar arasında. Lansmanın ise kısa süre içinde yapılması bekleniyor.

NOT: Görseller temsilidir. 

Cevap bırakın