Sonraki Batman oyunundan ilk video

0

batman-2016

The Walking Dead, Game of Thrones, The Wolf Among Us ve Minecraft Story Mode gibi hikaye tabanlı oyunları ile tanınan oyun yapımcısı Telltale’in stüdyosundaki en önemli çalışma alanlarından biri daha ortaya çıktı. Şirket, sonraki Batman oyununun 2016’da çıkışını gerçekleştireceğini sürpriz bir video paylaşımı ile duyurdu.

Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek hikaye tabanlı oyuna dair yayınlanan kısa video, konuya dair herhangi bir ipucu vermiyor. Oyunun yapım aşamasında olduğu, çeşitli sanatsal çizimler eşliğinde vurgulanıyor. Öte yandan bu bile, hatrı sayılır bir oyuncu kesiminin en gözde serilerinden biri olan Batman’e dair yüksek beklentileri şimdiden harekete geçirmeye yetiyor. Bu noktada Telltale’in önceki çoğu yapımından yola çıkıldığında beklentilere yanıt verme konusunda iddialı bir stüdyo olduğunu belirtmekte fayda var.

Telltale CEO’su Kevin Bruner konuya ilişkin açıklamasında oyuncuları harekete geçirecek pek fazla sır vermedi; Oyunda Bruce Wayne’in normal bir insan yaşamı ve süper kahraman Batman karakterleri seçilmek suretiyle oynanacağını belirtti, şehirdeki kötülüğün üstesinden gelmek için mücadele edeceğini sözlerine ekledi. Peki sonraki Batman hangi platformlarda yer alacak?

2016’daki Batman; elbette konsol platformları, PC ve mobil cihazların yanı sıra Apple Mac bilgisayarlarda da ekranlarda yer alacak. Oyuna dair net tarih bilgisinin verilmemesi, yılın sonlarına doğru çıkış yapabileceği şeklinde yorumlandı. Öte yandan 2017’ye sarkması ise beklenmiyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Ve işte o video. İyi seyirler…

Cevap bırakın