Sonraki Android’li BlackBerry bütçe dostu olacak

0

blackberry

Kanada merkezli teknoloji şirketi BlackBerry, 2015 yılında radikal bir hamleye imza atmış ve Android işletim sistemine sahip ilk akıllı telefon modelini duyurmuştu. Şirketin BlackBerry Priv model ismine sahip akıllı telefonundan sonra ne gibi adımlar atacağı merak ediliyordu.

BlackBerry CEO’su John Chen, tanınmış medya platformu Bloomberg’e verdiği röportajda sonraki Android’li modeline dair ilk ‘resmi’ işaretleri verdi. Sonraki akıllı telefon modelinin bütçe dostu olacağını belirtti. Priv’e göre daha ekonomik bir model olacağını ifade eden Chen, muhtemelen orta sınır bir Adnroid’li BlackBerry modeline imza atılacağını söyledi.

BlackBerry, sonraki modelinde ekonomik bir Android’li seçeneği potansiyel kullanıcılara sunacak. Bununla birlikte modeled air henüz herhangi bir detay açığa çıkmış değil. Fiyat ve donanım yapı taşlarının önümüzdeki süreçte yavaş yavaş açığa çıkması yönünde ise beklenti hakim.

blackberry

BlackBerry Priv, 3 aylık süre zarfında 700 bin ünite satmayı başarmıştı. Fiyatı ise 699 dolar seviyesindeydi. Gördüğü ilgi ile Kanadalı şirketin adeta ‘can damarı’ haline gelen model, önemli bir kar marjının da kaynağı olmayı başardı.

Öte yandan BlackBerry Priv ile ilgili olarak yeni pazarlara açılma hamleleri de hız kesmeden devam ediyor. Cihazın önümüzdeki aylarda 30’dan fazla yeni pazarda daha teknoloji raflarında yer alacağı belirtiliyor.

Cevap bırakın