Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiSonbahar aylarında saç bakımı

  Sonbahar aylarında saç bakımı

  Autumn portrait of a beautiful female model
  Her mevsim yenilenen moda akımları, etkilerini sonbaharda saç modellerinde de gösteriyor. Saç rengi ve modeli konusunda kararsız kalan kadınlar için MOS Bebek’ten ünlü kuaför Ali Tacir’le sonbahar saç trendlerini ve saç şekillendirme ürünlerini konuştuk.

  Doğanın rengi saçlarınızda

  Kadınlar için kıyafet ve aksesuar kadar saçlar da oldukça önemlidir. Hayatımızda önemli bir değişiklik olduğunda ilk olarak bu değişimi saçlarımıza yansıtırız. Saç renginizde değişiklik yapmak istiyor ancak hangi renge boyatacağınıza karar veremiyorsanız saç renklerinizde bu yılın trendi olan “orman içi” tonlarını kullanarak, mevsim renklerine uyum sağlayabilirsiniz. Renkli saçlar, mor tonlar, griler ve yeşiller farklı moda akımlarıyla uyum sağladı. Klasik çizgisinden ödün vermeyen kadınlar bile orman içi tonlarını saçlarında kullanarak, kalıpların dışına çıktılar. Siz de saçlarınızda değişiklik yapmak istiyor ancak radikal değişimlere çok sıcak bakmıyorsanız; koyu renk saçlarınızın arasına atılmış, saç renginden birkaç ton açık gölgeleri tercih edebilirsiniz.

  Saçlarınızı sigortalayın

  Mevsim geçişlerinde her zaman saç rengi değişiminde sorun yaşanır. Yaz mevsimi sonrasında deniz ve havuz suyunun etkisiyle saçta renk değişimi meydana gelir. Havuz suyunun etkisiyle özellikle sarı saçlarınız yeşile dönüşebilir. Yeşeren saçların eski haline dönebilmesi için deklarasyon işlemi uygulanır. Saçlarınızın yıpranmasını, kopmasını, erozyona ve deformasyona uğramasını istemiyorsanız saçınıza “saç sigortası” yaptırabilirsiniz.

  image

  Saç şekillendirme ürünleri satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

  Her kadın sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak ister ancak her zaman kuaföre gitmeye fırsat bulamaz. Böyle zamanlarda saç şekillendirici ürünler kadınların imdadına yetişiyor. Peki bu ürünlerin Nasıl kullanılması gerekiyor?

  Saçlarınızı zarar vermeden şekillendirmek için dikkat etmeniz gerekenler;

  Press (Düzleştirme) : Saçlarınızı düzleştirmek istiyorsanız, seramik ve iyon özelliği olan bir düzleştirici kullanmanızı tavsiye ederim. Düzleştirici kullanmadan önce ısıya karşı koruyucu özelliği olan ürünler kullanmalısınız. Saçlarınızı düzleştirirken tarak kullanmalı ve düzleştiriciniz 180 derece olmalıdır.

  Maşa (Dalgalandırma) : Maşamızın seramik olmasını tercih ediyoruz. Saçınıza maşa yapmadan önce ısıya karşı özelliği olan ürünler kullanmalısınız. Maşa satın alırken dereceli olanları tercih etmenizi ve maşanızı 180 derecede kullanmanızı tavsiye ederim. Maşayı kullanmayı başlamadan önce ısıtmadan, soğuk olarak saçınızı nasıl şekillendireceğinizin provasını yapın. Böylece sıcak maşayı yüzünüze değdirmeden ve kendinizi yakmadan saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. Saçlarınızı şekillendirmeye saçınızı kuruttuktan sonra başlayabilirsiniz.

  Kurutma makineli Vigo (Bukle netleştirici) : Saçlarınız nemliyken bukle netleştirici bir ürün kullandıktan sonra Vigo yardımıyla saçlarınızı bukle bukle yapabilirsiniz. Saçlarınızı şekillendirmek için saçlarınızı öne atın, sağa ya da sola çevirdikten sonra ısıya çok maruz kalmadan kurutarak, şekillendirebilirsiniz.

  Saç kurutma makinesi: Saç kurutma makinesi satın alırken İyonizer saç kurutma makinelerini tercih etmenizi öneririm. Saçınızı yıkadıktan sonra aşağıya doğru tarayın ve aşağıya doğru kısık fönle kurutun. Saçlarınız volümlü olsun olsun istiyorsanız, başınızı öne atıp saçlarınız kupkuru olana kadar kurutun. Saçlarınızı kurutmadan önce volüm spreyi de kullanabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN