Sonbahar aylarında kullanılabilecek anti-alerjik ürünler

0

Yaprakların sararıp sonbahar tonlarına dönüşmesi, yılın ilk kar yağışı ya da palto giymek zorunda olmadığınız o ilk bahar günü kadar heyecan verici bir şey yoktur. Mevsimlerin değişmesi havaya bir yenilik ve canlılık duygusu katıyor. Ancak mevsimsel değişimler alerji şikayeti olanlara zor zamanlar yaşatıyor. Bu hafta alerjisi olanlar için hava temizleyicisinden, yüksek performanslı elektrikli süpürgeler de dahil olmak üzere, evinizdeki alerjenlerden kurtulmak için kullanabileceğiniz ürünleri araştırdım.

Electrolux’ten alerji şikayeti olanlara özel ürünler 

Teknoloji ve inovasyonla birleşen yalın ve şık tasarımlar denilince akla ilk gelen marka elbette Electrolux. Ne de olsa ilk ev tipi elektrikli süpürgenin, ilk 2’si 1 arada dikey şarjlı süpürgenin ve ilk robot süpürgenin yaratıcısı olan bir marka. Alerjik ürünlerde de Electrolux sektörünün öne çıkan ismi oluyor. Evinizde alerjiden kaynaklanan sıkıntıları azaltmanıza yardımcı olacak Electrolux ürünlerini sizler için derledim.

WELL Q8 – WQ81-ALRS

2’si 1 arada şarjlı süpürge kategorisinde yer alan Well Q8, gövdesinde bulunan el ünitesine ve aksesuarlara kolay erişim sağlaması, zemin temizliğinden ulaşılması zor alanlara hızlı şekilde geçiş yapmanızı sağlıyor.

Eksenel siklonik teknolojisi ile toz haznesi dolarken bile temizlik boyunca tam performans sağlıyor, böylece süpürgenin gücü azalmasın diye temizlik sırasında sürekli hazne boşaltmanıza gerek kalmıyor.

Çalışmaya başladığındaki performansının yüzde 99’unu temizlik boyunca koruyor. Düşük ağırlık dağılımı sayesinde zahmetsiz zemin temizliği sunuyor. Çift tutamaklı el süpürgesi ile zemin üstü ve yüksek yerlerde rahat temizliği mümkün kılıyor.

E10 filtreli 5 kademeli filtrasyon sistemi 1µm büyük partikülleri yüzde 99,99 oranında etkisiz hale getiriyor.

Ve tabii ki Electrolux süpürgelerinin olmazsa olmazı, kendi kendini temizleyen bıçak sistemi bu üründe de yer alıyor. Böylece bir pedala basarak başlıkta yer alan fırçanızı el değdirmeden otomatik temizleyebiliyorsunuz.

 

PURE F9 – PF91-ALRGY

Evlerdeki hijyene ve hava saflığına önemli ölçüde katkıda bulunan birinci sınıf mikro toz filtrasyonu ile Pure F9 tozu havadan ayırıyor ve emdiği havayı 5 adımda temizleyerek dışarı veriyor. Evinizi tek bir şarjda kusursuz şekilde temizlemek için, geleneksel elektrikli süpürgenin güç ve performansı ile kablosuz süpürgenin pratikliğini bir araya getiriyor. Maksimum güç ayarlarında, tek bir şarjla 80m2’ye kadar zemini temizlemeye imkan veriyor.

Pure F9 aşağı ve yukarı hareket edebilen gövdesi, uzayabilen hortumu ve 3’ü 1 arada akıllı aksesuarı ile zemin, döşeme, mobilya altları, üstleri ve tavandaki tüm kir ve tozları rahatlıkla temizlemenize imkan veriyor.

Teleskobik kulp ile Pure F9’u daima boyunuza uygun yükseklikte kullanabiliyorsunuz. Esnek gövde aşağıda tutulduğunda ağırlık size değil, zemine yönlendiriliyor. Bu sayede evinizi yorulmadan süpürebiliyorsunuz.

Allergy Plus yıkanabilir filtre ve 5 kademeli siklonik teknoloji, ince toz ve evcil hayvan tüylerini mühürlüyor, egzoz havasını yüzde 98,6 oranında temizliyor. AllergyPro başlık ile toz ve ince partikülleri temizlemenizi sağlıyor. Yumuşak pedli hassas yüzey başlığı perde, abajur gibi hassas yüzey ve mobilyaların tozunu alırken onlara zarar vermiyor. 

Pure F9’un Otomatik Emiş Gücü Ayarıyla, gelişmiş sensörler, temizlediğiniz yüzeye göre, toz toplamayı optimize edecek şekilde hava akışını ve emişini otomatik olarak ayarlıyor.

PURE D82 – PD82-ALRGT

Pure D8.2, SmartMode Teknolojisi, PureSound Sistemi, OneGo Power Clean başlığı ile etkili ve sessiz bir temizlik deneyimi sunuyor.

Gelişmiş SmartMode teknolojisi zemin türünü otomatik tespit ederek her türlü zeminde en iyi ve en zahmetsiz temizliği sağlayacak şekilde emiş gücünü kendi ayarlıyor.

PureSound sistemi sayesinde huzurlu bir temizliği sunuyor. Yalıtımlı motor, hava sızdırmaz sistem ve başlık tasarımının yenilikçi kombinasyonu sayesinde temizlik artık tüm zemin türlerinde sessiz. Yalnızca 57 db(A) ses düzeyi ile Electrolux’ün en sessiz elektrikli süpürgesi.

OneGo Power Clean başlık, tüm zemin türlerini üstün bir şekilde temizlemek için tasarlanmış.

Bu ürünün en önemli özelliklerinden biri de çevreci olması. Yüzde 55 geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen Pure D8.2 kaliteden ödün vermeyen sürdürülebilir bir seçim sunuyor.

Özel olarak tasarlanmış taşıma sapıyla kolayca taşınıyor.

PURE A9 Hava Temizleme Cihazı – PA91-404DG 

Pure A9 hava temizleme cihazı güçlü hava dağıtımı, 5 kademeli fitrasyon sistemi, gelişmiş sensörleri ve WiFi uygulama bağlantısıyla evinizde temiz havanın tadını çıkarabilmeniz için ihtiyacınız olan tüm özellikleri bir araya getiriyor.

PureSense sistemi iç mekandaki kirlilik seviyesini sürekli olarak kontrol ediyor, hava akışını ayarlıyor ve eve geldiğinizde size sağlıklı bir ortam hazırlıyor. Siz evde olmadığınız zamanlarda, Pure A9 maksimum hızda çalışarak etkili bir temizlik sağlıyor. Evdeyseniz veya uyuyorsanız sizi rahatsız etmiyor.

Toplamda 5 kademeden oluşan filtrasyon istemi tozlar, alerjenler ve ultraince partiküllerin yanında kötü kokuları ve bakterileri absorbe ederek evinize daha sağlıklı bir hava sağlıyor.

İster evde ister hareket halindeyken, uygulamadan ev hava kalitenizi izleyip optimize edebiliyorsunuz. İsterseniz tüm bu takibi Pure A9 da sizin için yapabiliyor. Belirli bir zaman diliminde yapılan işi kontrol edip akıllı özetler alabiliyorsunuz veya tercihlerinizi ayarlayabiliyorsunuz. Dilerseniz uygulamadan çocuk kilidini ve iyonizer filtreyi açıp kapatabilirsiniz. 

AirSurround sistemi, havanın önceki nesillere göre 3 kat daha hızlı biçimde etkili dolaşımını ve temizliğini sağlayan güçlü ancak yumuşak bir spiral hareketi oluşturuyor. 

Pure A9 17dB ses düzeyiyle o kadar sessiz ki çalıştığını fark etmiyorsunuz. Maksimum çalışma gücünde dahi 46dB ile akşam yemeği sohbetlerinizden daha sessiz çalışıyor. 

 

Cevap bırakın