Son teknolojik mutfak gereçleri ile kışa hazır olun

Son teknolojik mutfak gereçleri ile kışa hazır olun

0

Ekim ayıyla birlikte sıcak havalar yerini yavaş yavaş soğuk havalara bıraktı. Serinleyen sonbahar günleri kışın habercisi. Tabii değişen mevsimle birlikte giyim kuşamımız gibi beslenme şeklimiz de değişiyor. Grip virüsü her yerde kol gezerken bugünlerde bağışıklığımızı güçlü tutmak için C vitamini takviyesi almak iyi bir fikir olabilir. Diğer yandan kışlık konserveler için de harıl harıl hazırlıkların devam ettiği evlerin sayısı da eminim hiç azımsanmayacak kadar çoktur. Tüm bunları yaparken yani kendimizi ve ailemizi kışa hazırlarken de en büyük yardımcılarımızın başında teknolojik mutfak gereçleri geliyor. Bu hafta hem kış için sağlıklı besinler hazırlayabileceğiniz mutfak teknolojilerini hem de kış gelmeden edinmenizde fayda bulduğum ev aletlerini bir araya getirdim.

Kışa sizi ve ailenizi hazırlayacak, bağışıklığınızı güçlü tutup sizi hastalıklardan koruyacak besinleri hazırlamak için işinizi görecek sayısız mutfak gereci var. Ama ilk sırada bahsetmemiz gereken ürün grubu bence katı meyve sıkacakları. Kesinlikle her evde olması gereken bu segmette Homend, Arzum, King, Fakir vs gibi birçok markanın piyasada ürünü mevcut. Arzum AR1060 Multivit katı meyve sıkacağı ise benim bu kategoride önereceğim ürün.

Katı meyve sıkacağı küçük çocuğu olanlar için hayat kurtarıcı
Küçük çocuğu olanlar iyi bilir. Çocuklara meyve ve sebze yedirmek çok kolay bir hadise değildir. Onun yerine meyve ve sebze suyu içirmek daha kolay ve konforlu olabilir. Arzum 1060 Multivit katı meyve sıkacağı ise bu noktada tercih edebileceğiniz bir ürün. Dilediğiniz meyve ve sebzeyi kullanarak, kolaylıkla sağlıklı içecekler hazırlayabileceğiniz bu cihaz patentli çift katmanlı parçalayıcısı ve paslanmaz çelik süzgeci sayesinde, uzun yıllar kullanabileceğiniz bir mutfak gereci. Kullanım kolaylığı ile dikkat çeken Arzum 1060 Multivit katı meyve sıkacağının 400 Watt’lık motor gücü ile istediğiniz hızda meyve suyunuzu hazırlayabilirsiniz. Ayrıca 1600 ml’lik çıkabilen posa haznesi sayesinde, makinanızı sürekli temizlemek zorunda kalmadan, taze meyve suyu elde edebilirsiniz. Şık tasarımı, şeffaf ara kapağı, itme aparatı, parçalayıcı süzgeci, damlamayı önleyen akıtma ağzı ve emniyet kilidi ürünün diğer dikkat çeken özellikleri.

Kişisel blenderlar şimdi herkesin evinde
Kişisel blenderlar son dönemde çok koda. Taze sebze ve meyveler ile özel karışımlar yapmak için ideal bir ürün olduğundan hayatı kolaylaştırdığı söylemek mümkün. Vestel’in Mix&Go Blender serisi ise benim de uzun zamandır kullandığım önerebileceğim bir ürün. Rahatça takılıp çıkarılabilen karıştırma şişeleri ve paslanmaz bıçakları, meyve ve sebzelerden sağlıklı içecekler hazırlamayı mümkün kılıyor. Meyveli süt, smoothie, ayran ve buzlu kahve gibi içecekleri pratik bir şekilde hazırlayabilen Mix&Go’nun iki farklı boyuttaki karıştırma şişeleri hem kapaklı oluşu ile pratik, hem de BPA içermeyen malzemeden üretildiği için son derece sağlıklı. Ayrıca yeşil, kırmızı, turuncu gibi her zevke uygun renk alternatifleri de mevcut.

Konserveleriniz için iyi bir derin dondurucu şart
Kış için konserve ile yazlık meyve ve sebzeleri kış için stoklama kültürünü sürdürenlerdenseniz iyi bir derin dondurucunuzun olması şart. Bu alanda da çok fazla seçenek olmasına rağmen Siemens Ev Aletleri’nin A++ solo derin dondurucuları sorunsuz kullanabileceğiniz ürünler olarak dikkat çekiyor. Siemens’in bu ürün grubunda sunduğu freshSense teknolojisi ile derin dondurucunun içindeki ve dışındaki sensorlar sürekli olarak sıcaklık ölçümü yaparak ısı dalgalanmaları en aza indiriyor, böylece gıdaların çok daha uzun süre taze kalmasını garantiliyor. Dondurucuya yeni gıda eklendiğinde dondurulmuş gıdaların buzunun çözülmesini engelleyen superFreezing fonksiyonu aynı zamanda yeni gıdaların daha hızlı donmasını sağlıyor. Elektrik kesintisi durumda 22 saate kadar saklama imkanı sağlayan dondurucular, multiAlarm sistemi sayesinde iç sıcaklık yükseldiği takdirde, kapı açık kaldığında ya da güç kaynağı kesildiğinde kullanıcılarını bilgilendiriyor.

Çay keyfinize keyif katacak bir makine
Çay içmek Türkler için önemli bir kültür. Kışın ise belki de akşam yemeği sonrası için en olmazsa olmazımız. Eski tip çaydanlıkların artık yerini makinelere bıraktığı günümüzde bu segmentte onlarca ürün var. Performansı ve tasarımıyla çay tutkunlarının tüm beklentilerini karşılayacan olan Vestel Sefa İnox Çay Makinesi ise tavsiye edebileceğim bir diğer gereç. İnox 1,1 litre demlik kapasitesi ve 360 derece dönebilen kablosuz kullanımıyla öne çıkıyor.Vestel Sefa estetik tasarımı kadar renk alternatifleri ile de dikkat çekiyor.

İyi bir su ısıtıcısı mutfaktaki en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir
Çay makinesi kadar diğer çay türevi içecekler ve sıcak su kullanmanızı gerektiren durumlar için iyi bir su ısıtıcısı sadece kışın da değil her zaman ihtiyacınız olan bir gereç. Bu alanda 2200 W gücündeki Fakir Goldie su ısıtıcı, 1.7 litre su kapasitesiyle mutfaktaki en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir. Paslanmaz çelik gizli rezistans ve çıkarılabilir, yıkanabilir filtresi uzun süreli kullanım avantajı veriyor. Fakir Goldie, aşırı ısınmaya ve susuz kaynatmaya karşı güvenlik sistemi ve otomatik kapanma özelliğiyle oluşabilecek olumsuz durumlara karşı güvenli kullanım sağlıyor. Kablosu, kablo sarma yuvasına yerleştirilerek kullanılabilen cihaz mekandan tasarruf imkanı sağlarken tabanı üzerinde 3600 dönerek rahatça kullanılabiliyor. Retro tasarımı ve renk seçenekleri ise son derece dikkat çekici.

Cevap bırakın