Son dönemin yıldızlaşan sosyal medya fenomenleri kimler?

0

Boomsocial sosyal medya raporuna dayandırılarak hazırlanan listede karantina döneminde yıldızlaşan fenomenler dağ-bayır paylaşımı yapanlardan değil de ev içi aktivitelerde yetkinliklerini gösterenler oldu.

Web ve Sosyal medya Takip, Raporlama, Analiz ve Akıllı İş Platformu BoomSonar Suite tek­nolojisiyle geliştirilen sosyal medya analiz ve ölçümleme platformu olan Boomsocial, Şubat ayından bu yana fenomenler katego­risinde yer alan 11 bin 433 hesaptan paylaşı­lan 210 bin 424 ileti ve 1 milyar 593 milyon kullanıcı etkileşimini izleyerek, Facebook, Instagram, YouTube ve Twitter’ın yıldızla­şan fenomenlerini ortaya koydu.

Mart ayından bu yana 212.827 kullanıcıyla Facebook’taki hayran sayısını en çok arttı­ran ve toplam 454.932 hayrana ulaşan say­fa Doğa Severler Kulübü oldu. İlk 5 sayfa­nın ikisi yemek tarifi ve bilgilerini içerirken Marifetli Abla ve Yemek Ansiklope­disi ön sıralarda yer aldı.

Survivor Türkiye’nin gözde yarışmacılarından Cemal Can Canseven salgın döneminde en çok ta­kipçi kazanan Instagram kullanıcısı oldu. Ce­mal Can Canseven’in toplam hayran artışı 2 milyon 272 bin 118’e ulaşırken listede onu yakın arkadaşı bu dönemde 1 milyon 268 bin 961’lik artışla toplamda 5 milyon 424 bin 500 takipçiye ulaşan Danla Bilic oldu.

You­Tube’da ise Orkun Işıtmak, Şubat ayından beri 46 milyon 824 bin 99 izlenerek iz­lenme sayısını en çok arttıran­lar listesinde birinci sırada yer alıyor. Orkun Işıtmak’ı onun gibi deneyimleri eve sığdıran 3 kanal izliyor; Deli Mi Ne?, Şahangiller ve Meryem Can.

Twitter’ın yükselen yıldızı Danla Bilic

İlk iki sırada Twitter adıyla danla the yargi machine’i takip eden isim ise yıllardır online komedi skeçle­riyle dijital gündemdeki yerini yitirmeyen Aykut Elmas. Twitter aleminin bilirkişisi akademisyen ve ekono­mist Özgür Demirtaş, takipçi sayısını en çok arttıranlar listesinde üçüncü sıra­da yer aldı. Şubat ayından beri 271 bin 153 takipçi kazanan Demirtaş takipçile­rinin twitlerine bu dönemde daha çok yanıt vermesiyle dikkat çekti.

Cevap bırakın