Son dönemin öne çıkan trendi: PC toplama

0

Bir teknoloji şirketi tarafından sunulan veriler, kullanıcıların baştan sona kendi bilgisayarlarını toplamalarına imkan veren PC Toplama sihirbazının kullanımının 2020’nin ilk 9 ayında bir önceki yıla kıyasla %86 arttığını gösteriyor.

PC toplama son dönemde öne çıkan trendler arasında dikkat çekmeyi sürdürüyor. Tüketiciler artık kendileri için konfigüre edilmiş hazır bilgisayar sistemleri yerine PC Toplama Sihirbazı gibi parça uyumluluğuyla sınırlandırılacak şekilde baştan sona kendi bilgisayarlarını toplamalarına olanak sağlayan çözümlere yöneliyor.

Kullanıcılara istedikleri bilgisayar sistemini kolayca toplama imkanı veren Toplama Sihirbazı gibi araçlar sayesinde kısıtlı bilgiye sahip olan kullanıcılar bile kullanım amaçlarına göre istedikleri PC’leri kolayca toplayabiliyor.

Hem toplama sistem hem de PC bileşenleri satışında büyük artış

Satış verileri de bu trendin yükselişini kanıtlar nitelikte. Söz konusu sihirbazın kullanımı; 2020’nin ilk 9 ayında bir önceki yıla kıyasla %86 artış gösterdi. Bu paralelde hard disk, bellek, işlemci, ekran kartı ve anakart gibi bilgisayar bileşenlerin satışları da 2020’nin ilk üç çeyreğinde bir önceki yıla oranla %171 arttı.

E-ticaret sektörünün bir diğer öne çıkan gelişmesi ise fiyat odaklı kullanıcı kitlesinin yükselişi oldu. Geçtiğimiz dönemde e-ticarete gösterilen ilginin artması ve e-ticaret hacminin genişlemesiyle birlikte yükselişe geçen fiyat odaklı kullanıcı kitlesinin merkezinde ise fiyat karşılaştırma ve indirim listeleme gibi hizmetler sunan siteler var. Bu segmente yönelik hizmetler sunan siteler de son dönemde gittikçe artan bir popülerlik trendi yakaladılar.

Cevap bırakın