Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSon dönemde 51 milyon adet iPhone satılmış olabilir

  Son dönemde 51 milyon adet iPhone satılmış olabilir

  iphone-6s

  Apple’ın yaklaşan 2015 yılı 4. çeyrek finansal bilanço açıklaması öncesinde tanınmış analistlerin iPhone satışlarına ilişkin tahminleri yayınlandı. Tanınmış medya platformu Fortune tarafından derlenen tahminler arasında 51 milyon 100 bin adet iPhone satışı tahmininde bulunan Deutche Bank analisti Sherri Scribner, en iddialı öngörüyü ortaya koyarken en düşük tahmin ise Jefferies’ten Sundeep Bajikar’dan; söz konusu tahmin 45 milyon şeklinde. Bu durumda Apple’ın iPhone modellerinin 51 milyon 100 bin ile 45 milyon arasında satıldığı yönünde bir beklentinin hakim olduğu belirtilebilir.

  Bu konudaki ilginç detay ise birçok analistin 49 milyon şeklindeki tahminin etrafında birleşmiş olması. Aralarında Chuck Jones’un da bulunduğu tanınmış analistler, iPhone satışlarının 50 milyon sınırında olacağını düşünmekteler.

  Öte yandan teknoloji şirketi Apple tarafından yapılan resmi açıklamaya göre iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri, satışa çıktığı ilk haftada 13 milyon ünitelik satışa ulaşmayı başardı. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu dünyanın birçok ülkesindeki satışlarına daha yeni başlanan akıllı telefon serisinin başarılı bir performans sergileyeceği yönünde beklenti bir hayli yüksek. Bununla birlikte Fortune tarafından derlenen tahminlerde Çin kaynaklı analistlere yer verilmediği görülüyor.

  Ekran Resmi 2015-10-23 13.39.36

  Asya ülkesinde çalışmalarını sürdüren KGI’a göre iPhone satışları, 2015 4. çeyreğinde 48 milyon 500 bin ünite olabilir. Bu da Fortune’da belirtilen tahminlere bir hayli yakın. En nihayetinde ise Apple, 27 Ekim Salı günü tüm bilgileri kamuoyuyla paylaşacak. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  iPhone 6s modeli Media Markt’ta satışta. Daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN