Sömestr tatiline keyif katın

0

Sömestr tatili geldi çattı. Öğrencilerin ve ailelerin, kışın en sevdiği dönem olan sömestr tatiline eğlence katacak tavsiyeleri sizler için bir araya getirdik!

Yoğun eğitim maratonu arasında hem öğrenciler ve aileleri için, hem de öğretmenler için sömestr tatilinin anlamı oldukça büyük. Zorlu geçen maratonun arasındaki bu dinlenme dönemini iyi ve keyifli geçirmek herkes için oldukça önemli.

Peki sömestr tatiline hangi teknolojik ürünlerle eğlence katabilirsiniz?

Akıllı televizyon

Özellikle günümüzde 4K HDR desteğine sahip bir akıllı televizyon, hem film ve dizi keyfini hem de oyun keyfini kat be kat yukarı taşıyacaktır. Akıllı televizyon platformları sayesinde herhangi bir görüntü aktarıcı cihaza ihtiyaç duymadan, doğrudan televizyon üzerinden filmlerinizi ve dizilerinizi de izleyebiliyorsunuz.

Sömestr tatilinde hem oyunculara, hem film ve dizi sevenlere, hem de futbol sevenler için olmazsa olmaz ilk önerimiz, 4K ve HDR desteğine sahip akıllı bir televizyon.

Dizüstü bilgisayar ve oyun konsolu

Oyun konsolu ya da taşınabilir bilgisayar ikilisinden bir tanesi, eğlenceli ve keyifli bir sömestr tatili için olmazsa olmazlardan.

İyi ve güçlü bir taşınabilir bilgisayarınız varsa, onu seyahat ettiğiniz yerlere de götürüp, oyun keyfini yanınızda da devam ettirebilirsiniz.

Taşınabilir bilgisayarı sadece oyun odaklı da düşünmemek gerekiyor. Taşınabilir bilgisayar ile ders çalışabilir, araştırmalarınızı yapabilir, içerikler oluşturabilir ve diğer bir yazı konumuz kodlama bile öğrenebilirsiniz.

Oyun konsolunun yeri ve keyfi ise daha başka bir yerde. Özellikle uzun zamandır oynamak istediğiniz bir oyunu, sömestr tatilinde oynayıp, bitirebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla evde turnuvalar yapıp, spor oyunlarıyla beraber hem sosyalleşip, hem de arkadaşlarınızla ya da tek, keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Ses sistemi olmazsa olmaz!

Günümüzde ses sistemleri sadece müzik dinlerken hayatımıza keyif katmıyor. Hem film izlerken, hem maç izlerken hem de oyun oynarken başarılı bir ses deneyimi, keyfi doğru oranda artırıyor.

Siz de kullanım alışkanlıklarınıza göre evde televizyonunuza ve oyun konsoluna bağlayabileceğiniz bir ses sistemiyle, sömestr eğlencesini katlayabilirsiniz.

Günümüzde alacağınız yeni ses sisteminin, Bluetooth bağlantı desteğine de dikkat etmenizi öneririm. Bluetooth destekli bir ses sistemi sayesinde telefon, tablet ve taşınabilir bilgisayarda dinlediğiniz içerikleri de, kablolarla uğraşmadan ses sistemiyle dinleyebilirsiniz.

Taşınabilir ürünleri unutmayın!

Buraya kadar olan önerilerimiz, sömestr tatilini daha çok evinde ya da odasında geçirecekler için oldu.

Sömestr tatilinde ailecek seyahat edecekseniz, taşınabilir ürünleri de ihmal etmeyin.

Kablosuz kulaklık ve hoparlör

Bir ev için ses sistemi ne kadar önemliyse, dışarıda da kablosuz kulaklıklar ve kablosuz hoparlörlerin sizlere katacakları bir o kadar önemli.

Daha çok spor aktiviteleri ya da kişisel aktiviteler yapıyorsanız kablosuz kulaklık sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Ama arkadaşlarınızla sık sık bir arada geziyorsanız, piknik ya da doğa kampları yapıyorsanız, taşınabilir hoparlörler de iyi bir seçenek olacaktır.

Tabii bu önerilere çok daha fazla eklemeler yapabiliriz. Akıllı saat ve akıllı bileklik ile spor ve uyku ölçümleri yapabilirsiniz. Akıllı telefonunuza yeni bir hızlı şarj adaptörü ya da powerbank de alabilirsiniz.

Özellikle sömestr tatilinde sizi bir seyahat bekliyorsa, MediaMarkt’taki mobil aksesuarlara da göz atmayı unutmayın.

Cevap bırakın