Sohbet baloncukları, Android Mesajlar uygulamasına geliyor

0

Google, Android 11 beta sürümünü geçen hafta yayınlandı.10 Haziran günü yayınlanan beta sürümün ardından da markalar güncelleme alacak telefonlarını açıklamaya başladı. Tabii ki yayınlanan beta sürümü Android 11’in yeni özelliklerini de yavaş yavaş görmemizi sağlıyor. Bu özelliklerden biri de mesajlara gelen baloncuk özelliği. Android Mesajlar uygulaması için sohbet baloncukları geliyor.

Android Mesajlar için sohbet baloncukları dönemi

Android 11 güncellemesi alacak telefonlar bazı yeni özelliklere kavuşacak. Sohbet baloncukları özelliği sayesinde artık mesajlar daha verimli bir şekilde kullanılacak. Diyelim ki telefonunuzdan bir canlı yayın izliyorsunuz, bu sırada ise bir arkadaşınız size mesaj attı. Bu durumda telefonunuzun ekranında bir ikon belirecek ve mesaja yanıt vermeniz için bu ikona dokunmanız gerekecek. Tüm işlemleri yaparken canlı yayını izlemekten de geri kalmayacaksınız. Böylelikle hem arkadaşınıza zamanında yanıt vermiş olacak hem de merakla izlediğiniz canlı yayını kesmek zorunda kalmayacaksınız. Tabii bunun için Android uygulama geliştiricilerinin de baloncuklar özelliğini etkinleştirmesi gerekiyor. Bu sayede özellik, uygulamalar üzerinde çalışabilecek.

Sohbet baloncukları

Google’ın Android Beta programı için resmi bir Reddit hesabı bulunuyor. Bu hesap, geçen gün yaptığı bir paylaşımda Android Mesajlar için sohbet baloncukları özelliğinin önümüzdeki ay etkinleştirileceğini söyledi. İlk Android 11 beta sürümüne kayıt olan Android kullancıları, önümüzdeki iki hafta içinde yeni özelliği etkinleştirecek bir güncelleme alacak.

Cevap bırakın