Soğuk kış günlerine hazır mısınız?

0

Dışarıdaki soğuk havanın etkisinden de anlaşılacağı üzere içimizi ısıtan sıcak yaz günleri geride kaldı ve artık kendimizi soğuk bir kışa hazırlamaya başlıyoruz. Son birkaç gündür dışarı çıkarken sizin de ayaklarınız geri geri gidip evde battaniyenin altında televizyon karşısında keyif yapmak istemiyor mu? Bunun için haftasonunun gelmesini beklemenize gerek yok. Hemen bugün iş çıkışı, yoğun trafiği atlattıktan sonra evinize gidin ve en rahat eşofmanlarınızı üzerinize geçirin. Dolabınızdan battaniyeleri çıkarın ve elinize çayınızı alıp televizyonun karşısına kurulun…

Sabah evden çok erken bir saatte çıkmanıza rağmen yine trafikten dolayı 2 saatte mi işe gidebildiniz? Hafif çiseleyen yağmur bile günün ilk saatlerinde bütün enerjinizi üzerinizden aldı mı? Daha 1 ay önce bayramda tatilde olduğunuzu ve sıcacık güneşin içinizi ısıttığını mı hatırladınız? O zaman ilk işiniz yarın sosyal medya hesaplarından paylaşacağınız #tbt’nizi seçmek olsun. Çünkü o sıcak yaz günleri artık geride kaldı ve soğuk bir kışa hazırlanıyoruz. Gardroplarımızdaki askılı bluzlarımız yerini kalın kazaklara bıraktı bile. İşte bugünlerde birçoğumuz evden dışarı çıkmayıp, koltuğun bir köşesinde pijama, terlik, televizyon (ptt) moduna geçmek istiyoruz. Elimizde sıcak bir çayla dizi, film, belgesel izlemek fikri kulağa çok hoş geliyor. Ancak bir anda ofis masanızda çalan telefon, sizi hayal aleminden çıkmanız konusunda adeta uyarıyor. Hemen üzüntüye kapılmayın! Akşam iş çıkışında bu keyfin tadını çıkarabilirsiniz.

Sıcak bir tost yanına da çay…
Bugün kendinizi ödüllendirin ve mutfağa yemek yapmak için girmeyin. Uyumadan önce birkaç saatinizin olduğunu hatırlayın bu keyfinizi bölmemek için kendinize sıcak bir tost hazırlayın. Arzum’un Sultane Granite modelindeki tost makinesi birbirinden lezzetli tostlar hazırlamanız için oldukça ideal bir ürün. Şık tasarımıyla mutfak tezgahınızın üzerinde hoş duracağı gibi minimal ölçüleriyle dolap içine de rahatlıkla sığabiliyor. Yiyecek kalınlığına göre ayarlanabilen ve 180 derece açılabilen üst gövdesi, 4 adet tost yapabilmeye imkan sağlıyor. Şimdi dolaptan tost ekmeğinizi çıkarın, üzerine tost ekmeği için özel kesilmiş kaşar peynirini koyun ve son olarak da ince ince kestiğiniz sucukları yerleştirin. Mis gibi kokusu burnunuza geldi değil mi? Tabii ki sucuklu tostun yanına en iyi çay gider. Bunun için de son derece pratik kullanımı olan Fakir’in Ceremony Cam modelindeki çay makinesini tercih edebilirsiniz. İlk olarak ürünün demlik haznesinin cam olduğunu belirtelim. Yani kullandıktan sonra rahatlıkla bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Ürünün 2 litre kapasiteli yine cam olan su ısıtıcısı ve 1 litre kapasiteli de demliği var. Yani isterseniz ürünü sadece su kaynatmak için de kullanabilirsiniz. Suyun kaynadığını ise kırmızı ışık yanan göstergelerden rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Sıcak tutma fonksiyonunu ise mavi renkteki ışık gösteriyor.

Patlat bir patlamış mısır!
Tostunuzu yediniz, çayınızı içtiniz, en sevdiğiniz dizinin son bölümünü de izlediniz. Saate baktınız ve yatmak için daha çok vaktiniz var. Televizyonda kanallar arasında geçiş yaparken, geçtiğimiz aylarda sinemada gişe rekorları kıran, o çok merak ettiğiniz filmin 15 dakika içinde başlayacağını gördünüz. Çayınızı tazelemek için mutfağa giderken, gözünüz mutfak tezgahının üzerinde tüm albenisiyle duran Arnica Mısırmatik Eco mısır patlatma makinesine takıldı. Çekmeceleri kontrol ettiniz ve patlatılmaya hazır bir kavanoz mısırınız olduğunu da gördünüz. Bu keyfi yakalamışken bir akşamlığına diyetinizi de bir kenara bırakın. Kolay kullanım sağlayan bu ürün ile en hızlı şekilde mısırınızı patlatabilir ve filme yetişebilirsiniz. Zaten ürünün şeffaf kapağı sayesinde, tüm patlama aşamalarını gördüğünüz mısırlara uzun süre dayanmanız da mümkün değil. Size şimdiden afiyet olsun ancak bu keyfe fazla kapılıp yarın sabah işe gitmeniz gerektiğini de unutmayın.

Cevap bırakın