Snapdragon işlemcili vivo V21 SE Geekbench’te görüntülendi

0

Çinli akıllı telefon üreticisi vivo, V21 serisini genişletmeye devam ediyor. Hali hazırda V21, V21 5G ve V21e şeklinde üç model bulunan seri, dördüncü bir üyeye kavuşuyor. Popüler test uygulamasında ortaya çıkan bir bilgi, Qualcomm işlemcili vivo V21 SE modelini doğruladı.

Kısa süre  önce Google Play Console’da karşımıza çıkan cihazın temel özelliklerinden bazıları böylelikle doğrulanmış oldu.

Snapdragon 720G’li vivo V21 SE geliyor

Popüler kıyaslama platformuna V2061 koduyla ortaya çıkan vivo V21 SE, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 720G işlemcisinden alacak. Orta sınıfa konumlandırılan bu işlemci 8nm üretim mimarisine ve 2.3 GHz CPU frekansına sahip. GPU tarafından Adreno 618 ile entegre olan işlemci, özellikle oyunlarda gösterdiği performans ile dikkat çekiyor.

vivo V21 SE

6GB ve 8GB şeklinde iki farklı RAM seçeneği ile gelen telefon, kutudan Android 11 üzerine kurulmuş FuntouchOS kullanıyor. Kalan özellikleri hakkında çok fazla bilgi olmayan telefonun performansına baktığımızda tekli çekirdek performansında 553 puan aldığını görüyoruz. Çoklu çekirdek testlerine baktığımızda ise bu puan 1697‘ye çıkıyor.

FHD bir ekranla gelmesi beklenen vivo V21 SE, 440 PPI (inç başında düşen piksel yoğunluğu) değerine sahip olacak. Bu değerden yola çıkarak telefonun 6.5 inçlik bir ekran ile gelmesi mümkün. Su damlası şeklinde bir çentik kullanacak telefon, sızıntılar doğruysa üçlü arka kamera dizilimi ile gelecek. Fiyatı konusunda herhangi bir bilgi olmayan telefonun rekabetçi bir fiyatla gelmesi bekleniyor.

Cevap bırakın