Snapdragon işlemcili Galaxy Book Go için geri sayım başladı

0

Dün yeni dizüstü bilgisayarlarıyla karşımıza çıkan Samsung, şimdi ise bütçe dostu yeni bir model daha çıkarmaya hazırlanıyor. İşte Galaxy Book Go hakkında gelen ilk bilgiler…

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, dün beklendiği gibi yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Şirketin en ince ve AMOLED ekrana sahip olan bu bilgisayarları kullanıcılar tarafından da beğeni topladı. Ancak Samsung sadece bu modellerle yetinmeyecek. Raporlara göre yakında ARM işlemcili Book Go modelini de göreceğiz.

Galaxy Book Go Windows işletim sistemiyle gelecek

Bütçe dostu fiyatıyla kullanıcıya hitap etmesi beklenen Book Go, önceden yüklü Windows 10 işletim sistemiyle gelecek. İşlemci tarafında ise cihaz gücünü ARM destekli Qualcomm Snapdragon 7c yonga setinden alacak.

Samsung’un yeni dizüstü bilgisayarı yine hafif bir yapıda olacak. Raporlara göre Book Go sadece 1.39 kg ağırlıkta gelecek. Ekran tarafında ise bu bilgisayarda; 1920 x 1080 piksel çözünürlüklü 14 inç IPS LCD ekrana yer verilecek. Orta seviye özellikte olması beklenen Book Go, aynı zamanda 4 GB RAM ve 128 GB‘da SSD hafıza ile desteklenecek.

Galaxy Book Go’yu ayrıcalıklı kılan en önemli özellikleri arasında ise dayanıklılığı bulnuuyor. Raporlara göre Koreli üretici bu bilgisayarında Mil-810G standartlarına yer verecek. Bu, bilgisayarın 1.2 metreden düşmesine karşı bile dirençli olacağını gösteriyor.

Fiyat hakkında ise yine bazı bilgiler mevcut. Bu bağlamda Samsung’un yeni bütçe dostu bilgisayarı 349 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.

Cevap bırakın