Snapdragon 888’li ilk cihaz Xiaomi Mi 11 geliyor!

0

Xiaomi Mi 11, Qualcomm Snapdragon 888 ile gelen ilk akıllı telefon olacak…

Xiaomi, genellikle yeni Qualcomm Snapdragon işlemcilere son derece yakın. Yalnızca bir veya iki hafta içinde olsa bile bu işlemcilere sahip akıllı telefonları piyasaya sunan ilk şirket olmayı başarıyor. Bu noktada yeni Snapdragon 888 buna dair son örnek…

Şirket, Çin’in en önemli sosyal ağı olan Weibo’da yeni amiral gemisi Xiaomi Mi 11’i 28 Aralık’ta düzenlenecek bir etkinlik ile piyasaya süreceğini duyurdu.

Xiaomi ayrıca aynı etkinlikte muhtemelen akıllı telefonun Mi 11 Pro olarak adlandırılan daha güçlü bir versiyonunu da piyasaya sürecek.

Bu iki cihaz, şimdiye kadar ki en güçlü Qualcomm işlemcisi olan Snapdragon 888 tarafından destekleniyor.

Bu arada şirket, bu telefonlar hakkında “inanılmaz atılımlar” getireceğini söylemenin dışında pek fazla ayrıntı açıklamadı.

Söylentiler, Mi 11’in 120Hz yenileme hızı, 50 megapiksel ana kamera, hızlı 50W şarj ve 4.780 mAh pil ile bir QHD + AMOLED ekrana sahip olacağını söylüyor. Mi 11 Pro muhtemelen aynı ekrana ve şarj hızına sahip olacak, ancak biraz daha büyük 4.970 mAh bataryaya ve 108 megapiksel ana kameraya sahip olacak.

Xiaomi, bu iki telefonun küresel lansmanı için bir tarih açıklamadı, ancak bu etkinlik de muhtemelen Ocak ayında gerçekleşecek.

Ocak ayında piyasaya çıkması beklenen Samsung’un amiral gemisi Galaxy S21’in bazı varyantlarında da muhtemelen aynı işlemciyi göreceğiz.

Cevap bırakın