Snapdragon 775G’den güç alan ilk telefon geliyor!

0

Qualcomm kısa süre önce yapılan bir etkinlikte yeni nesil 700 serisi işlemcilerini tanıttı. İşlemcilerden özellikle 780G dikkat çekerken, 775G isimli bir modelin de olduğu ortaya çıktı. Son gelen bilgiler, kısa süre önce Huawei çatısından çıkan Honor’un, bu işlemciyi kullanan ilk akıllı telefon üreticisi olacağı yönünde.

Snapdragon 775G’li Honor 50 geliyor

Uzun bir süre boyunca Huawei tarafından geliştirilen Kirin işlemcileri kullanan şirket, yeni ortaklıklar kuruyor. MediaTek ve Qualcomm ile görüşen Honor, her iki şirketin de işlemcisini kullanan cihazlar üzerinde çalışıyor. Güvenilir bir kaynaktan sızan bilgilere göre, Honor 50, Qualcomm’un Snapdragon 775G işlemcisini kullanacak. Orta sınıf özellikler sunması beklenen telefon, muhtemelen 5G bağlantısını destekleyecek.

Honor 50

50 Pro ve 50 Pro+ isimli iki cihazın daha yer aldığı üç telefonluk bir serinin parçası olan Honor 50, içlerinden en uygun fiyatlı olan model olacak. Amiral gemisi deneyimi sunması beklenen Pro modeller, muhtemelen Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacak.

Şu ana kadar pek çok modelde karşımıza çıkan bu işlemci, Adreno 660 grafik işlem birimi ve 8 çekirdekli 5nm üretim mimarisiyle dikkat çekiyor. Xiaomi Mi 11 Ultra, Asus Zenfone 8 Flip ve Samsung Galaxy S21 Ultra 5G gibi modellerde de kullanılan 888, performansıyla Apple‘ın A serisi işlemcilerine meydan okumayı başarıyor.

Fiyatı henüz belli olmayan Honor 50 serisi, muhtemelen şirketin tek başına global olarak piyasaya süreceği ilk akıllı telefon olacak. Başarısının nasıl olacağı ise şimdiden merak konusu.

Cevap bırakın