Snapdragon 735 orta seviye 5G desteği sunacak

0

Yüksek bir performans sunacak olan yonga seti 12GB RAM ve 4K 60fps desteğine de sahip olacak…

Önümüzdeki yıl 5G’li cihazların sayısının artması beklenirken bunda Snapdragon 735 yonga setinin de etkisi büyük olacak.

Orta seviye cihazlarda 5G desteğinin sunulmasına imkan verecek olan Snapdragon 745 yonga seti yüksek işlem gücü de sunacak.

2020 yılı içerisined akıllı telefon sektörünün 5G telefonların altın çağı olması beklenirken, yüksek internet hızı sadece üst düzey telefonlarda değil orta seviye cihazlarda da mümkün olacak.

Bunun için geliştirilen Samsung’un Exynos 980 işlemcsinin ardından Snapdragon 735 yonfga seti de ortaya çıktı…

Snapdragon 735 özellikleri ile konuşulacak gibi. Yüksek hızlı mobil internet sunan 5G teknolojsi şu anda sadece amiral gemisi yonfa setlerinde kendisine yer bulabiliyor. Bu nedenle yüksek maliyet sunan 5G akıllı telefon üreticileri tarafından sadece amilral gemisi cihazlarda tercih ediliyor.

Snapdragon 735 yonga seti sayesinde orta seviye akıllı telefonlarda da 5G teknolojisi görmeye başlayabileceğiz. 8 çekirdekli olarak üreticilecek olan Snapdragon 735’in 2 adet Cortex-A76 çekirdeği 2.3Ghz seviyesine çıkarken; 6 adet Cortex-A55 verimlilik odaklı çekirdeği ise 1.7GH seviyesinde çalışabiliyor. Yüksek bir performans sunacak olan yonga seti 12GB RAM ve 4K 60fps desteğine de sahip olacak.

Önümüzdeki ay içerisinde amiral gemisi Snapdragon 865 yonga setinin tanıtılmasının ardından bir sonraki etkinlikte Snapdragon 735 yonga setinin de tanıtılması bekleniyor.

Cevap bırakın