Snapchat’ten yeni filtreler

0

Popüler uygulamalardan Snapchat, Sky Filters ismi verilen yeni arka plan filtrelerini kullanıma sunuyor. Söz konusu filtreler, diğer birçok örnekten farklı olarak yüze değil, arka planda etkin oluyor.

Uzatılan video kaydı ve Snap Map özellikleriyle birlikte kısa süre içerisinde sunulan üçüncü önemli geliştirme olan yeni filtreler, Snapchat’in 6. Yılı kutlamalaları kapsamında geldi.

Gökyüzü olan çekimlerde arka planda Sky Filters seçenekleri kullanılabilecek. Yani iç mekanda kullanım imkanı bulunmayan bir filtre serisi sunuldu. Temelde gökyüzünü farklı şekillere dönüştüren filtreler, gökkuşağı ve günbatımı gibi görsel yönden dikkat çekici durumları, sanal olarak kullanma, böylelikle ilgi çekici Snapchat videoları meydana getirmeye olanak sağlıyor.

Snapchat’in ilgili özelliği hem iOS, hem de Android uygulaması için kullanıma sunuldu.

Diğer yandan konum bilgisi, filtrelerde etkili durumda. Konuma özel olarak gelen gökyüzü filtreleri sunuluyor. Bu noktada da Snapchat’in önemli bir teknoloji argümanı sunduğu gözlerden kaçmıyor.

İddialı özellikler gelmeye devam ediyor

Her ne kadar Instagram Stories’le (Hikayeler) birlikte popülaritesi azalsa da Snapchat’in özellikleri sıklıkla geliştirilmeye devam ediliyor. Uygulamada artırılmış gerçeklik odağında son derece iddialı filtre ve efektler söz konusu. Fotoğraflara üç boyutlu objeler eklenmesi ve yine World Lenses’e entegre edilen Bitmoji’lerin ardından gelen Sky Filters’ın ilgi görmesi, daha fazla Snapchat paylaşımını tetiklemesi bekleniyor.

Cevap bırakın