Snapchat’ten TikTok hamlesi

0

Snapchat uygulaması popülerliğini kaybetmemek için bir girişim daha gerçekleştirdi. TikTok uygulamasının özelliklerine benzer yenilikler getirilen Snapchat, bu şekilde kullanıcıların ilgi alanından uzak kalmamaya çalışıyor.

Snapchat, son zamanlarda kullanıcılar tarafından arka plana atılmış durumda. Çünkü Instagram gibi Snapchat’e olan ilginin azalmasına ve kullanıcıların platformu es geçmesine neden oluyor. Bu durumu tersine çevirmekte kararlı olduğu görülen Snapchat’in hamleleri ise devam ediyor…

Bir dönemin popüler platformu Snapchat, TikTok uygulamasında olduğu gibi lens eklentileri ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya başladı. İlk lens eklentisinin teması ise tabii ki Yılbaşı oldu…

Snapchat yeni lens eklentisini “Lens Challenges” yani ‘meydan okuma’ olarak duyurdu. Kullanıcıların yeni lens teması ile video çekmesine olanak sağlayarak tekrar popülaritesini artırma peşinde olan platform, ayrıca temaya Gwen Stefani’ye ait olan Jingle Bells şarkısını da eklemiş.

Snapchat içerisinde yeni temayı kullanmak isteyenlerin öncelikle filtre bölümünü açması ve daha sonra ekrana bir kez dokunması yeterli oluyor. Bunun ardından sağ alt kısımda yer alan yüz ikonunda dokunulduğunda “Lens Yarışmaları” adından bir kategori ortaya çıkıyor. En son olarak ise Jingle Bells seçilerek yarışmaya katılmak mümkün oluyor.

Snapchat’in yeni lens yarışmasına şu ana kadar 100 bine yakın kullanıcının katılmış olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Cevap bırakın