Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSnapchat’te günlük video izlenme sayısı 6 milyara yükseldi!

  Snapchat’te günlük video izlenme sayısı 6 milyara yükseldi!

  Facebook ya da Instagram kadar adı duyulmasa da durmaksızın yükselen bir platform daha var: Snapchat. Kısa videolar ya da fotoğrafların paylaşılabildiği uygulamayı diğerlerinden ayıran yönü ise her şeyin belli bir süre sonra silinmesi. Snapchat, herhangi bir videolu içeriğin herhangi biri tarafından sadece bir kez izlenebilmesi gibi ‘anı değerli kılan’ özellikleri ile özellikle gençler tarafından yoğun olarak kullanılıyor.

  snapchat

  2014 yılında 500 milyon aylık video izlenme sayısına ulaşan Snapchat’in geçtiğimiz Mayıs ayında 2 milyar rakamını geride bıraktığı duyurulmuştu. Son veri ise adeta trend anlamında bir tür patlama yaşandığına işaret ediyor. Snapchat, ünlü medya organı Financial Times’ın raporuna göre aylık 6 milyar video izlenme sayısına ulaştı. Yani söz konusu rakam, aynı yıl içinde 3 kattan daha fazla arttı.

  Geçici mesaj uygulaması olarak tanımlanan Snapchat, gelen son bilgiler ışığında video izlemenin en trend yolu halini almış görünüyor. Kısa süre önce açıklanan Facebook’ta aylık video izleme sayısı bile 8 milyar. Üstelik bu rakama masaüstü ve mobil kullanıcıların ikisi de dahil. Snapchat ise yalnızca mobilde video izleme deneyimi sunuyor.

  Birkaç ay önce Snapchat’e gelen gerçek zamanlı özel efekt ekleme ve ses ekleme gibi özelliklerin platformun daha fazla popülerleşmesinde pozitif ivme sağladığı net bir şekilde anlaşılıyor. Ayrıca markaların kendi selfie’lerinde kullanılmak üzere Sponsor Lensler özelliği de özellikle kurumsal tarafta ilgi görmüştü.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN