Snapchat’e lokasyon özelliği geliyor

0

Popüler mobil uygulama Snapchat, yeni özelliklerle kullanım deneyimini daha ilginç hale getiriyor. İşte detaylar…

Snapchat’in geçtiğimiz yıl Instagram’in Hikayeler özelliği ile azalan popülaritesi sıklıkla gündeme gelmişti. Platform, son dönemde farklı alanlara yoğunlaşarak kullanıcılarını memnun etmeye gayret ediyor. Bu yöndeki son adımlardan biri de gelen lokasyon takibi özelliği oldu.

Yeni özellikle Snapchat’te kullanıcılar, birbirlerine lokasyon talebinde bulunabilecek, ayrıca bulundukları yere dair bilgileri gönderebilecekler. Bu sayede kullanıcılar, tıpkı WhatsApp’teki belli süreli konum takibi özelliğinde olduğu birbirlerinin nerede olduğunu görebilecekler.

Snapchat’in DNA’sıyla ne kadar uyumlu olduğu tartışılabilir, ancak hem ilginç olduğuna şüphe yok hem de gelecekteki daha farklı özellikler için bir ilk adım olabilir. Bilindiği üzere uygulama, özellikle son dönemde birçok farklı özelliği kullanıma sunmuştu.

Yeni özellik nasıl kullanılıyor?

Diğer yandan Snapchat lokasyon takibi özelliği, profil fotoğrafının üzerine uzun süre basılı tutulduğunda gönderilecek istekle kullanılmaya başlanıyor. İsteklere karşılık verilmesi gerekiyor. Dolayısıyla oldukça basit bir kullanımı var, bununla birlikte çok hızlı bir şekilde erişilebilen (direkt profil fotoğrafına basılı tutarak) bir yapıda sunulması dikkat çekici. Ne kadar önem verilen bir özellik olduğuna da işaret ettiğini belirtelim.

iOS ve Android cihazlarda kullanıma sunulan özellik, bununla birlikte güncelleme dağıtımında bir sıranın olması nedeniyle henüz tüm cihazlarda aktif olmayabilir.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın