Snapchat’e grup sohbet özelliği geldi

0

snapchat-grup-sohbet

Son dönemin öne çıkan uygulamalarından biri de Snapchat. Kısa bir üyelik sonrasında yüze eklenen çeşitli efektler ve sonrasında silinecek olan videolarıyla trend halini alan uygulamaya yeni özellikler gelmeye devam ediyor. İşte bunlardan sonuncusu grup sohbet özelliği…

Kullanıcıların 16’ya kadar arkadaşlarıyla sohbet edebilmesini esas alan yeni özellik, 24 saat sonra silinmesi gibi bir detaya sahip. Yani Snapchat’in genelindeki bir gün sonra silinme özelliği, grup sohbetler için de geçerli. Ayrıca 24 saat içinde her grup üyesinin sadece bir kez içerikleri görüntüleme hakkı bulunuyor.

Mobil uygulama platformunun grup sohbet özelliğinde istendiğinde bir kişiyle Hızlı Sohbet yapabilmek de mümkün. Burada sohbetin ardından grup sohbetine de kaydırma hareketi ile oldukça çabuk bir şekilde dönülebiliyor.

snapchat_group

Snapchat’te yeni özellikler bunlarla sınırlı değil. İki de düzenleme aracı geldi. Makas ve Boya Fırçası adını alan yeni araçlar ile önizleme/Hatıralar bölümlerinde çeşitli işlemler yapılabiliyor. Son olarak Snapchat’e bir de Shazam entegrasyonu kazandırıldı.

Birçok uygulamanın yakından izlediği, çoğu özelliği de neredeyse aynı formlarda kopyalanan Snapchat, kendisini daha da geliştirmek ve fark yaratmak için yoğun çaba harcıyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın