Snapchat uygulaması yenilendi

0

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat, yeni özellikler ile baştan aşağı yenilendi. Yeni özeliklerin yanı sıra tasarımı da değişen uygulamaya yeni konu başlıkları sekmesi ve AR özellikleri eklendi.

Uzun süredir rakipleri Faebook, Instagram ve Twitter’a karşı sessiz kalan Snapchat, online olarak düzenlediği Snap Partner Summit 2020 etkinliği ile yeni tasarımı ve özelliklerini duyurdu. Sosyal medya uygulamaları arasında özgün özellikleri ile dikkat çeken Snapchat uygulamasının birçok özellik ve tasarımı diğer uygulamalar tarafından kopyalanmıştı. Bununla birlikte diğer uygulamalar e-ticaret alanına odaklanırken Snapchat ise yeni harita ve içerik özellikleri ile rekabette önemli bir notaya gelmeyi amaçlıyor.

Snapchat yeni özellikleri ile öne çıktı. Uygulamanın yenilenen özellikleri arasında ilk olarak tasarıma eklenen yeni menü çubuğu dikkat çekiyor. Bu kullanıcıların uygulama içerisinde kolayca gezinmesini sağlıyor. Aylık 200 milyon kullanıcıya erişen Snap Map özelliği ise yeni tasarımla birlikte Mekanlar adında ek bir özellik kazanıyor. Bu özellikle ile dünyanın her yerinden Snapchat kullanıcıları tarafından sıkça ziyaret edilen mekanlara kolayca ulaşılabiliyor.

Yeni Snap Map özellikleri ile kullanıcılar işletme adreslerine, Foursqure ve TripAdvisor yorumlarına ulaşabiliyor. Bununla birlikte Uber Eats ve DoorDash gibi servislerin entegresi sayesinde tek tıkla sipariş verebiliyor.

Sosyal medya uygulamaları içerisinde Hikayeler özelliğini ilk kullanan uygulama olan Snapchat yeni özellikleri ile hikayelerimiz bölümüne konu başlıkları özelliği ekliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar hikayelerine “ASMR”, “Life Hacks” ve “Oddly Satisfying” gibi konu başlıkları ekleyebiliyor. Bu sayede keşfet özelliği ile konu başlıkları aramasında ilgili hikayelere ulaşılabiliyor.

Cevap bırakın