Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelSnapchat için merakla beklenen özellik geldi

  Snapchat için merakla beklenen özellik geldi

  snapchat

  Video ve fotoğraf paylaşımı için kullanılan popüler platform Snapchat için yayınlanan son güncelleme, video kaydı sırasında yakınlaştırma-uzaklaştırma (zoom) yapılabilmesine olanak tanıyor. Uzun süredir beklenen bu yeni özellik, daha ‘detaylı’ videoların önünü açacak. Peki Snapchat’te zoom özelliği nasıl kullanılıyor?

  İki elle kullanım gerekiyor

  Anlık video gönderimi için ideal platformlardan biri olan Snapchat, 9.7.0 kod numaralı güncellemenin yüklenmesinin ardından video kaydında zoom yapılabilmesinin önünü açıyor. Bunun için ekranda kayıt tuşuna basılı tutarken bir yandan da iki elinizle ekrana doğru dıştan-içe ya da içten-dışa kaydırma hareketi yapmanız gerekiyor.

  Biraz karışık ve zorlayıcı bir kullanımı beraberinde getirdiği yönünde yorumlar alsa da açıkçası farklı bir kullanım formülünün ortaya çıkması da beklenmiyordu. Kullanıma dair detaylar ise şu şekilde…

  snapchat-even-spiegel

  Nasıl kullanılır?

  Dıştan içeri hareket yapınca görüntü kaydından uzaklaştırma işlemi yapılırken içten dışa hareket yapıldığında yakınlaştırma yapılıyor. Bu kullanım metodu, iki elle yapılan bir dizi işlemi zorunlu kılarken genel itibarıyla kullanıcılar için kısa bir alışma süresini de zorunlu hale getiriyor.

  Güncelleyin!

  iOS cihazlarda yayınlanan Snapchat 9.7.0 güncellemesi anlık video paylaşımlarında detayların gösterilmesi ya da eğlenceli efektlerin sağlanmasında etkili olacağa benziyor. Güncellemenin kısa zaman içinde Android cihazlar için de yayınlanması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN