Snapchat Flite’ı satın aldı

1

snapchat-even-spiegel

Snapchat’in sahibi olan Snap Inc., 2016 yılının son dönemine girilirken sürpriz bir şirket satın alımına daha imza attı. 2017 için iddialı bir çıkış hedefindeki uygulama, kendisini daha da geliştirebilecek bir şirket maiyetindeki Flite’ı bünyesine kattı. İşte detaylar…

Flite, içerik üretimi konusunda hizmet veriyor. Özellikle 360 derece videolara yoğunlaşıldığı görülüyor. En nihayetinde ise Snapchat akıllı telefon uygulamasını multimedya açısından zenginleştirecek hamleler için satın alındığı anlaşılıyor.

San Fransisco merkezli Flite için ödenene meblağa henüz bilinmezken, rakamın 50 milyon dolardan az olduğu tahmin ediliyor.

Son dönemde Facebook’un birçok Snapchat özelliğini, kendi sosyal ağına ve hatta bünyesinde bir diğer popüler platform olan Instagram’a entegre etmeye başlaması üzerine ilginç bir durum ortaya çıktı. Kimi otoritelerin ‘Facebook, Snapchat’in fişini çekmeye çalışıyor’ iddialarına yol açan gelişmeler yaşandığına şüphe yok. Snapchat ise rekabete ayak uydurmak için iddialı adımlar atma yoluna gidiyor.

2016 yılında 350 milyon dolar gelir sağlayan Snap Inc., her ne kadar yüksek profilli şirketlerin gelirlerinin gölgesinde kalsa da ciddi bir fenomen uygulama özelliğini sürdürüyor. Ancak şu da bir gerçek ki Snapchat, günün birinde Facebook ya da başka bir büyük şirketin eline de geçebilir.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

1 yorum
  1. Batuhan Gaş diyor

    snapchat güzel uygulama birden bire çıkış yakaladı ve bu çıkışı artıracağı belli. Diğer şirketlerin de bunun gibi çıkış yakalaması gerek.

Cevap bırakın