Snapchat Android için yenilendi

0

Snapchat’in merakla beklenen Android güncellemesi yayınlandı. İşte detaylar…

Snapchat’in iOS’daki performans ve stabiliteyi Android’de sunamadığı yönünde eleştirilere maruz kaldığı biliniyordu. Bu noktada 2018’in ilk aylarından itibaren Android için Snapchat uygulamasının geliştirildiği kaydedilmişti. Yeni Snapchat nihayet yayınlandı.

Öte yandan Snapchat’in yeni Android versiyonunda tasarım tarafında önemli değişikliklerin olmadığı görülüyor. Uygulamanın genel itibarıyla performans ve stabilite açısından geliştirildiğini belirtmek mümkün. Hızlı açılış süreleri, düşük seviyede takılma ve hata, dikkat çeken gelişmelerden bazıları.

Konuyla ilgili görüş bildiren Snapchat ekip üyeleri, sorunların tek tek çözümü yerine uygulamanın yeniden yazılmasının istenen sonuca yönelik daha iyi bir fikir olduğuna karar verildiğini ve bu yönde uzun süreli bir çalışma gerçekleştirildiğini belirtiyor. Bununla birlikte Android cihazlardaki geniş özellik yelpazesinin önemle dikkate alındığının altı çiziliyor; tam ekran, çoklu kamera sistemi gibi argümanların da ele alınmasıyla her cihaza uygun yazılım deneyimi sağlandığı ifade ediliyor.

Son olarak Snapchat’in yeniden yazılmış olmasının sonraki güncellemeler için de kolaylıkları beraberinde getireceği bilgisi aktarılıyor ve ilgili güncellemelerde daha önceki dönemlerde ilk önce iOS’un yerine Android’in yenilenebileceği dair bazı açıklamalar da yapılıyor.
Yeni Snapchat Android beklentilerinizi karşıladı mı?

Cevap bırakın