Snapchat 4 milyar dolar gelir bekliyor

0

snapchat

Snap INC. adlı şirket (eskiden Snapchat), Mart 2017 için bir halka arz planlaması içinde. Tanınmış medya platformu Bloomberg’e konuşan ve ismi açıklanmayan bir kaynağa göre beklenen gelir ise 4 milyar dolar seviyesinde.

Şirketin değerinin de aynı ölçüde artması anlamına gelecek adım, popüler mobil uygulama için önemli bir eşik olarak atfedilebilir. Snapchat kaynaklı olarak ABD Borsası, 2017’de önemli bir hareketlenme yaşayabilir gibi görünüyor.

Görsel mesajlaşma uygulamasının söz konusu halka arz işlemi ile birlikte 25-35 milyar dolar aralığında bir şirket değerine de ulaşabileceği belirtiliyor. Geçtiğimiz aylarda Snapchat’in değerinin yaklaşık 18 milyar dolar olduğu tahminleri kamuoyuna yansımıştı.

Öte yandan konuyla ilgili görüş paylaşan Snap yetkilisi, finansman planları ile ilgili söylenti ve spekülasyonlarla ilgili yorum yapamayacağını ifade etti. Bu da konunun ‘yalanlanmadığına’ işaret olarak görüldü. Ayrıca şirket CEO’su da konuyla ilgili olarak ‘yapılacaklar listesinde’ gibi bir ifade kullanmayı tercih ederek söz konusu halka arz işlemini doğruladı.

Şirketin geçtiğimiz dönemde duyurduğu video kayıt gözlüğü ile donanım işine de adım atması ilgi çekmişti. Gelirlerini ne düzeyde yükselteceği bilinmeyen bu hamlenin devamında da ilgi çekici gelişmelerle karşılaşılacak gibi görünüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın