Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSlack’in günlük aktif kullanıcı sayısı açıklandı

  Slack’in günlük aktif kullanıcı sayısı açıklandı

  slack

  Çeşitli kademelerdeki iş kolları için geliştirilen ekip iletişimi yazılımı Slack, 2 yaşında ve dünya genelinde hatrı sayılır seviyede ilgi görmeye devam ediyor. 12 Şubat 2016 tarihli açıklamaya göre platform, günlük 2 milyon 300 bin aktif kullanıcıya sahip. Yani her gün için 2 milyonun üzerinde Slack kullanıcısı söz konusu. Söz konusu rakam, 2015 Aralık ayına göre Slack kullanıcı sayısının 300 bin arttığına işaret ediyor. Etkileyici bir gelişim olduğu bir gerçek…

  Ekran_Resmi_2016-02-13_01_43_03Öte yandan Slack’in 675 bin ücretli sürüm satışı gerçekleştirdiği ve her ay 1 milyar 500 milyon mesajın da platform üzerinden gönderildiği bilgileri paylaşıldı. Slack, Aralık ayı verilerine göre 570 bin ücretli kullanıcıya sahipti. Kısa süre içinde 100 bini aşkın dijital satış gerçekleştirildiği görülüyor. Ayrıca Slack, gelişimini farklı açılardan da sürdürüyor; yazılım için toplamda 280 adet uygulama geliştirildiği, bu alanda da ivmenin dikkat çekici olduğu belirtildi.

  ABD/San Fransisko merkezli genç girişimin yıllık gelirinin de 64 milyon dolar olduğu kaydedildi. 369 çalışanı bulunan Slack’in değerinin 3 milyar dolara yakın olduğu da diğer finansal detaylar arasında.

  Slack nedir?

  Slack birden çok kullanıcının belirli görevleri paylaştığı, biten görevlere dair bilgileri ve notları aktardığı hoş bir ‘ekip çalışması uygulaması’ ve Microsoft’un Yammer, VMware’in Socialcast, Atlassian’ın HipChat gibi yazılımları ile yarış halinde. Kullanışlı arayüzü ile dikkat çeken yazılımın gelişim süreci de hız kesmeden devam ediyor.

  [vsw id=”9RJZMSsH7-g” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN