Skype da efektlendi!

0

Yapay zeka, günümüz eğlence odaklı mobil yazılımlarının olmazsa olmazı noktasında yaygınlık kazanmaya devam ediyor. Snapchat’le çığır açan efekt ve çıkartmaların Instagram boyutu da tüm dünyada büyük ilgi görüyor. Bu trende karşı durmayan yazılımlar arasında bu kez de Microsoft’un popüler mesajlaşma platformu Skype eklendi.

Ülkemizde hatrı sayılır bir kesim tarafından uzun yıllardır kullanılan Skype mobil uygulamaları, artık yapay zeka efektleri ile birlikte gelecek. Bu sayede ekranın üst kısmındaki sihirli değnek düğmesi kullanılarak daha fazla eğlence ve kişiselleştirmeye imkan tanınacak.

Microsoft makine öğrenme teknolojisi ile zengin bir deneyim sunacağı kaydedilen yeni efektlerin, hem ön hem arka kamerayla çekilen fotoğraflarda görülebileceği, ilgili yer tıklandıktan sonra başlıklar ve maskelere sağa-sola kaydırmayla erişimin mümkün olacağı belirtiliyor. Ayrıca düzenlenen fotoğrafların özel/grup sohpetlerinde paylaşımı sağlanabilecek.

Güncelleme ile gelen özelliklerin, önümüzdeki süreçte daha da geliştirilerek kullanım deneyimini daha renkli bir hale getirmesi bekleniyor.

Öte yandan bazı özel günler ve haftanın belli zamanlarında sürprizlerin olacağı bilgisi de paylaşılıyor. Cadılar Bayramı, Noel, vb. dönemlerde muhtemelen Snaphat veya Instagram’da görmeye alışık olunan hamlelere tanıklık edilecek.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın