Skater XL İnceleme

0

Skater 3’ün çıkışından tam 10 yıl sonra Skater XL ile beraberiz. Easy Day Studios ekibi tarafından geliştirilen Skater XL, Skate serisinin özlenen simülasyon stilini kendi benzersiz yaklaşımıyla geri getirmeye çalışmış ve bir noktada başarılı da olmuş diyebiliriz. Skate’e benzer şekilde Skater XL, havalı haraketleriniz için analog çubukları kullanır.

Tahtayı çevirmek için oyuncu tetikleyicileri kullanmanız gerekir. Başta kontroller zor gelebilir, özellikle daha önce bu tarz bir oyun oynamadıysanız. Ancak bir kere alışınca kaykayın eğlenceli dünyasından zevk alacaksınız. Çoğunlukla, bu hareket sistemi çok akıcı. Sistemin fizik temeli temiz kullanılmış ve aynı zamanda hareketler de son derece doğal görünüyor. En azından çoğu. Bazı noktalarda tahta veya patencinin ayakları sanki mıknatıs gibi bir noktaya yapılabilir. Ancak her zaman karşınıza çıkan bir sorun değil. Ayrıca, karakterin vücudunun muhtemelen yapmaması gereken şekillerde büküleceği zamanlar da var.

Bu garip ve doğal olmayan olayların çoğu sizi oynanıştan soğutmayacaktır. Skater XL’nin en etkileyici parçalarından biri tekrar “editor” kısmı. Editor menüsü çok basit ve kendinize eğlenceli mini klipler yapabilirsiniz. Skater XL’deki haritaların hepsi paten yapmak için gerçekten eğlenceli. Easy Day High School ve Downtown L.A, en ikonik noktalardan. Kaykay tabanı zaten size uygunsa Skater XL hakkında gerçekten sevilecek çok şey var, ancak sağlam bir karakter yaratıcısı yok. Sadece 11 farklı oyuncu modeli var. Buna dört erkek, dört kadın ve üç profesyonel karakter modeli dahil.

Eğlenceli oynanışından editör menüsüne kadar Skater XL, video oyunlarında kaykay türünün yeniden dirilişini başlatmak için harika bir oyundur. Her harita için ilginç zorluklar var, ancak gerçekten öğrenmek isteyen veya paten yapmak için bazı fikirlere ihtiyaç duyan yeni oyuncular için Skater XL, fazlasıyla yeterli.

Cevap bırakın