Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımSizinle yüzebilecek 10 elektronik cihaz...

  Sizinle yüzebilecek 10 elektronik cihaz…

  Sizi bilmem ama ben, yaz gelip de hava sıcaklıkları 30’ları geçtiğinde kendimi bir şekilde suya bandırmanın yollarını ararım. Bu olay kimi zaman güzel bir plajda, denizde, ya da şık bir havuzda gerçekleşir. Ancak, işin işine su girince bazen can sıkıcı durumlar yaşanabilir. Özellikle çok fazla elektronik araç gerece sahip biriyseniz… Suya girip çıktığınızda dünyanın parasını verip de aldığınız bir cihazdan suların süzüldüğünü gördüğünüzde, koca bir yaz tatilini mahvetmiş olabilirsiniz.

  Oysa, siz denizde veya havuzda, haydi hepsi bir yana duşta bile eğlenirken, size eşlik edebilen bir sürü teknolojik oyuncak mevcut… Havuza girdiğinizde tablet keyfinizden vaz geçmeniz şart değil ki… Ya da denizdeyken en sevdiğiniz şarkıları dinlemenize kim engel olabilir?

  BT2200
  BT2200

  1 – Philips BT2200 Bluetooth Hoparlör: Sağlam ve suya dayanıklı, taşınabilir, kablosuz hoparlör olan BT2200 hava koşullarına aldırmadan sizinle ister denize, ister havuza, isterseniz duşa kadar gelir. Görünümü çok küçük olduğu halde, boyundan büyük, güçlü bir ses sunar. Entegre bataryaya sahip olan BT2200, şarjı düşük olsa da ses kalitesini korur. Özel ses sınırlayıcı IC ile hoparlörü koruma sistemine sahip BT2200, su geçirmez, hava koşullarından etkilenmez. Plaj ortamında BT2200 en büyük dostunuz olacaktır.

  OtterBox
  OtterBox

  2 – OtterBox iPhone6 Su Geçirmez Batarya Kılıfı: Bu yıl yazı deniz, kum, güneş üçgeni dahilinde yaşıyorsanız, OtterBox’ın su ve toz geçirmeyen kılıfı pahalı telefonunuzu koruyacaktır. Korumayla kalmayıp, kılıfta yer alan 2,600 mAh batarya sayesinde iPhone6’nızın yaşam ömrü ikiye katlanacaktır. Üstelik, batarya kılıfı öylesine ince ve şık ki, telefonunuz hiç de kaba görünmeyecek.

  Phantom Aquatics
  Phantom Aquatics

  3 – Phantom Aquatics Premium Waterproof Back Pack Dry Bag: Bazı hassas eşyaları çantada taşımak gerekir. Yazın tekneye binerken, inerken fotoğraf makinesi, müzik çalar vs. gibi eşyaları iyi korumak gerekiyor. Phantom su geçirmeyen çanta suya düşen eşyaların bir numaralı güvencesi… Suda batmak bir yana, çok iyi yüzdüğü söyleniyor.

  GoScope
  GoScope

  4 – GoScope GoPro HERO Telescoping Pole: GoPro aksiyon kameraları, çok yaygınlaştı… Dağda, denizde, suyun üstünde, suyun altında doğanın çetin şartlarına karşı GoPro’yu kullanırken daha çok keyif almak için teleskopik olarak uzayabilen GoScope çubuğunu kullanabilirsiniz. GoScope, gerek deniz suyu, gerekse tatlı su koşullarına dayanabilmek üzere tasarlanmış bir ürün… Karlı havalarda da bana mısın demediği söyleniyor.

  Boom Bluetooth Speaker
  Boom Bluetooth Speaker

  5 – Boom Bluetooth Speaker: İşte bir başka yüzebilen bluetooth kablosuz hoparlör daha… Yaklaşık 20 dakika kadar müzik dinleyebiliyorsunuz. Boyuna oranla sesinin bangır bangır olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca yanlışlıkla suya batırırsanız, sesini size oradan da duyurmaya devam ediyor.

  Jaybird REIGN
  Jaybird REIGN

  6 – Jaybird REIGN Fitness Tracker: Spor yaparken kullanılan, adım ve kalori sayan bilekliklerin su geçirebilir olması gerçekten çok can sıkıcı bir durum… Jaybird’ün su geçirmez olması devrimsel nitelikte bir gelişme. Bu ürünün su geçirmez olma dışında başka önemli özellikleri de var elbette… Otomatik aktivite takip sistemi, son zamanlarda antrenman yapmadığınız fark ediyor ve sizi çalışmanız için uyarıyor. Bataryanın yaklaşık 5 gün boyunca dayanması, cihazını her akşam şarja bağlamaktan sıkılanlar için ideal…

  Ricoh WG20 14MP
  Ricoh WG20 14MP

  7 – Ricoh WG20 14 MP Waterproof Camera: Yaz tatillerinde artık herkes su atında da bir iki poz çekmek istiyor. Bu tür pozlar, sosyal medya uygulamalarında çok cool duruyor çünkü. Ricoh’un bu kamerası 10 metreye kadar dalabiliyor ve iki saat boyunca su altında fotoğraf ve HD kalitesinde video çekebiliyor. Bu arada 5X optik zum özelliği sayesinde su altı dünyasında tüm olanı biteni kayıt altına alabiliyorsunuz. Yalnızca su değil, soğuk da geçirmeyen Ricoh, -10 dereceli soğukta da tıkır tıkır çalışabiliyor. Yaklaşık 1,5 metre yükseklikten düştüğünde Ricoh’unuzun hala tek parça olacağından emin olabilirsiniz.

  819-Dz5TjlL._SL1500_
  JOTO Universal Waterproof Bag

   

  8 – JOTO Universal Waterproof Bag: Yaz tatilinizi havuz kenarı, plaj veya tekne yolculuğunda geçirmek istiyorsanız, çok pahalı elektronik cihazlarınız suyla temas etmek zorunda kalabilir, suya düşebilirler. Bunu engellemenin en akıllıca yolu JOTO gibi görünüyor. Atın su geçirmez JOTO’ya denize, tekneye içiniz rahat gidin…

  Orfos head and tail light
  Orfos head and tail light

  9 – Orfos Flare 360 Derece Bisiklet Ön ve Arka Lambası: Su geçirmez ürünler, bisiklet kullanıcıları için son derece önemli gereçlerdir. Özellikle yoğun sağanak yağışları söz konusu olduğunda… Bu süper parlak Orfos ışıkları, bisiklet sürücülerinin her türlü hava şartında diğer sürücüler tarafından rahatlıkla farkedilmelerini sağlar. Beyaz ışık 500 lümen, kırmızı ışık ise 300 lümen civarı parlaklık vermektedir. 90 dakikada şarj edilen ışıklar, 24 saatten fazla çalışmaktadır.

  Sony SW3
  Sony SW3

  10 – Sony SW3 SmartWatch 3: Bir Android akıllı saat olan Sony SW3, parlak güneş ışığında dahi rahatlıkla okunabilen kadranıyla dikkat çekiyor. İleri seviyede hareket sensorlarına sahip olan saat, Sony’nin LifeLog platformuyla entegre çalışıyor. SW3, IP68 su geçirmezlik derecesine sahip… Bu da bir metrelik derinlikte IP67 sınıfındaki cihazlardan daha uzun süre kalabileceği anlamına geliyor. Bu arada Sony Xperia Z3’ün de IP68 derecesine sahip olduğunu hatırlatalım.

   

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN