Sizin tarzınız hangisi?

0

Bugün evden çıkıp işe giderken etrafınıza bir bakın. Kaç tane kulaklık takan insan görüyorsunuz? Evet, artık çok fazla insan dışarıda kulaklıkla geziyor. Kimisi uzun süren yolculuğuna müziğin eşlik etmesini istiyor, kimisi şehrin gürültüsünden kendini soyutladığını düşünüyor, kimisi ise trafiği daha az çekilir hale getirmek için izlediği komik videoların sesiyle etrafını rahatsız etmekten çekiniyor…

Şık çantalar, gösterişli kıyafetler, dikkat çeken ayakkabılardan sonra yeni bir aksesuarımız da kulaklıklar oldu. Hemen hemen herkesin sıklıkla kullanmaya başladığı kulaklıklar renginden modeline, performansından tasarımına kadar oldukça fazla çeşitliliğe sahip. İster sarı, kırmızı, yeşil, mor gibi renkleri tercih edebilirsiniz, isterseniz de küçük ya da gösterişli bir model satın alabilirsiniz. Kullanım rahatlığına göre kulak içi ya da kulaküstü modellerini de seçebilirsiniz. Çeşitliliğin çok olduğu bu alanda birkaç kulaklık modelini sizler için inceledik…

Kablosuz özgürlük…
Kulaküstü bir model tercih etmek isterseniz Philips’in SHC5100 modeli oldukça rahat kullanım sağlayan bir ürün. Rahat kullanım diyoruz çünkü kulaklıkta kullanılan dayanıklı, hafif ve kaliteli malzemeler uzun süreli kullanımda konforu artırıyor. Ürünün en dikkat çekici özelliklerinin başında ise kablosuz olarak dinleyebiliyor olmanız geliyor. Evet, şarj edilebilir özelliğe sahip Philips SCH5100 model kulaklık ile kablolardan bağımsız bir müzik keyfi yaşayabilirsiniz. Duvarlardan dahi geçebilen yüksek frekanslı kablosuz FM iletimiyle, başka bir odadayken bile müzik dinleyebilirsiniz. Teknik detaylara gelince, kulaklığın 32 mm hoparlör sürücüsünün, her türlü giriş gücünde, bozulmasız ses verebilmesinden bahsetmeden geçmeyelim.

Kırmızı mı lacivert mi?
Seçeceğiniz kulaklığın performans açısından güçlü olmasının yanı sıra dikkat çekici olmasını da istiyorsanız AKG’nin Y30U modelinin birbirinden farklı renk seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Kablolu bir kulaklık olan AKG Y30U’nun en dikkat çekici özelliklerinden biri mikrofona sahip olması. Yani bu kulaklığı tercih ettiğinizde cep telefonunuzdan gelecek çağrıları kulaklığınızdan yanıtlayabileceksiniz. Ürünün dinamik yüksek sese sahip olması da hem görüşmelerin kaliteli olmasını sağlayacak hem de görüşme yapmanın dışında müzik dinlediğinizde çok daha kaliteli bir ses elde edeceksiniz.

Çantanızda kolayca taşıyın
Kulaklığım hem şık olsun, hem performansı yüksek olsun hem de kolayca taşıyabileyim diyorsanız Philips’in SHL 3060 modeli sizin için biçilmiş kaftan. Farklı renk seçenekleriyle canlı bir görüntü sunan bu kablolu kulaklık modeli, kulaküstü olarak kullanılabiliyor. Ayarlanabilir kulaklık modülleri ve baş bandı başınıza uyum sağlıyor. Nefes alabilen kulak tamponları da uzun süre kullandığınızda kulaklarınızı rahatsız etmemesi açısından önemli bir özellik. 32 mm güçlü sürücülerle net, ayrıntılı ve doğal ses veren Philips SHL 3060, kapalı tip akustik yapısı ortam gürültüsünü önleyerek iyi bir ses yalıtımı sağlıyor. Dışarıda özgürce müzik dinlemek için 1,2 metre kabloyla birlikte gelen kulaklık, kolay katlanıp kaldırılabilmesiyle de taşınabilirlik açısından bir adım öne çıkıyor.

Kulakiçi kulaklık isteyenlere…
Eğer ‘kulaküstü olmasın, kulakiçi modelleri tercih ediyorum’ diyorsanız size birbirinden fonksiyonel 2 ürün önerebiliriz. İlki JBL’in C100SIU modeli. Kulakiçi olarak tasarlanan bu ürün, minimal şıklığıyla dikkatleri üzerine topluyor. Dinamik yüksek ses sunan bu kulaklık, dışarıdaki sesi size getirmediği gibi, dinlediğiniz müziği de dışarı vermiyor. Mikrofonla birlikte gelen bu model, telefon görüşmelerinizi rahatlıkla yapmanıza da olanak sağlıyor. Bir diğer kulakiçi model de Sennheiser’ın CX 275S modeli. Güçlü dinamik sürücülere sahip CX 275s ile müziğin tadını en iyi şekilde çıkarabilirsiniz. Kulak kanalına oturan yapısı ile CX 275s yüksek gürültü izolasyonu sağlıyor. Bu izolasyon sayesinde müziğinizi gürültüden arındırılmış bir şekilde dinlemeniz mümkün. Ürünün sahip olduğu mikrofon ve kontrol tuşu ile kolay bir şekilde hem şarkılarınızı hem de çağrılarınızı kontrol edebilirsiniz.

Cevap bırakın