Sizi yolda bırakmayacak taşınabilir batarya alternatifleri

1

Sürekli iletişimde kalmak için akıllı cihazlarımızın bataryasının her zaman yeteri kadar dolu olması gerekiyor. Bunu sağlamak için yanınızda sürekli taşınabilir batarya bulundurabilirsiniz. Bu yazıda, sizi yolda bırakmayacak, sürekli iletişimde kalmanızı sağlayacak taşınabilir batarya seçeneklerini ele alıyorum

İnternetten, özellikle de sosyal medyadan ayrı kalmak günümüzde katlanılabilir bir durum değil. Sürekli bağlı kalmak ve iletişimi sürdürmek istiyoruz. Özellikle akıllı telefonlar, internete temel erişim cihazımız olmuş durumda. Telefonumuzu kazara evde unutmanın düşüncesi bile korkunç. Sürekli internete bağlı olmak için en temel koşullardan biri, akıllı cihazlarımızın bataryasının her zaman yeteri kadar dolu olması.

TAŞINABİLİR BATARYA OLMADAN SOKAĞA ÇIKMAYIN

Özellikle telefonumuzu şarj etmek için uygun bir zemin yoksa, örneğin dışarıdaysak o zaman taşınabilir bataryalar imdadımıza yetişiyor. Bugün sürekli internete bağlı olmanın önkoşulu yanımızda akıllı telefon taşımaksa, taşınabilir bataryaya sahip olmak da bir o kadar önemli. Akıllı telefon dışında, tablet bilgisayar, fotoğraf makinesi gibi elektronik cihazları, özellikle tatildeyken şarj etmek için de taşınabilir bataryalar çok kullanışlı.

FARKLI KAPASİTELER ARASINDA SEÇİM SİZE KALIYOR

Taşınabilir bataryalar, akıllı telefonunuzu bir kez şarj edebilecek kapasiteden iyi kez ya da dört kez şarj edebilecek kapasiteye kadar geniş bir yelpazeye sahip. Cihazlarınızı birden fazla şarj edecek kapasiteli taşınabilir bataryaları tercih ederseniz, cihazın boyutu ve ağırlığını da hesaba katmalısınız. Taşınabilir bataryanızı yanınızdan ayırmayacaksanız, ağırlığı sizin için sorun oluşturacaktır. Farklı kapasitelerdeki taşınabilir bataryalar arasında tercih yapmak size kalıyor.

TELEFONUNUZUN BATARYA KAPASİTESİNİ BİLMEKLE BAŞLAYIN

Taşınabilir batarya almadan önce, akıllı telefonunuzun batarya kapasitesini öğrenmenizde yarar var. Bunun için telefonunuzun kutusunun üzerine ya da kullanma kılavuzuna bakabilirsiniz. Batarya kapasiteleri ‘mAh’ yani ‘miliamper/saat’ olarak gösterilir. Örneğin telefonunuzun bataryası 2200 mAh ise, satın alacağınız batarya için karar verirken, bu değeri bilmenizde yarar vardır. Böylece, taşınabilir bataryanızla telefonunuzu kaç kez şarj edebileceğinizi bilirsiniz.

CİHAZLARINIZI KAÇ KEZ ŞARJ EDEBİLECEĞİNİZİ HESAP EDİN

Yukarıdaki örnekten devam edersek, telefonunuz 2200 mAh kapasiteli bir bataryaya sahipse, 2200 mAh kapasiteli bir taşınabilir batarya alarak bir kez yedek şarja, 5000 mAh üstü kapasiteli taşınabilir batarya satın alarak iki kez yedek şarja sahip olursunuz. Daha uzun süreyle dışarıda kalıyorsanız, telefon ve benzeri elektronik cihazlarınızı şarj etmek için priz aramakla uğraşmak istemiyorsanız, 10000 mAh ve üzeri bir taşınabilir batarya satın almak, sizin için kurtarıcı olacaktır.

FARKLI KAPASİTELERDE TAŞINABİLİR BATARYA SEÇENEKLERİ

Şimdi gelelim, satın alabileceğiniz taşınabilir batarya seçeneklerine. Size aşağıda farklı kapasitelerde cihazlar önereceğim. Unutmayın ki, seçenekler bunlarla sınırlı değil. Amacım hızlıca karar vermenize yardımcı olmak.

ISY IAP-1403 Mavi 2200 mAh 

Kapasite: 2200 mAh
Şarj Süresi: 4 saat
Aşırı yükleme koruması: Var
Kablo Uzunluğu: 80 cm
Renk: Mavi
Kutu İçeriği: Taşınabilir Güç Ünitesi, Micro-USB Kablo, Kullanım Kılavuzu

  • Ürünle ile ilgili daha fazla detay ve satınalma bilgisini buradan alabilirsiniz.

TP-LINK TL-PB5200 5200 mAh

Kapasite: 5200 mAh
Bağlantılar: 1 Micro USB Port, 1 USB 2.0 Port
Özel Nitelikler: Hızlı Şarj Etme, 6 Farklı Güvenlik Koruması
Renk: Beyaz
Ağırlık: 135 g
Kutu İçeriği: Taşınabilir Güç Ünitesi, Micro USB Kablo, Kullanma Kılavuzu, Garanti Belgesi

  • Ürünle ilgili daha fazla detay ve satınalma bilgisini buradan alabilirsiniz.

SONY CP-V10A/WT 10000 mAh 

Kapasite: 10000 mAh
Şarj Süresi: 13 saat (AC ile) veya 23 saat (USB ile) şarj olma süresi
Özel Nitelikler: Akıllı telefonları 4 kez şarj eder
Renk: Beyaz
Ağırlık: 245 g
Kutu İçeriği: Taşınabilir Güç Ünitesi, Micro USB Kablo, Kullanma Kılavuzu, Garanti Belgesi

  • Ürünle ilgili daha fazla detay ve satınalma bilgisini buradan alabilirsiniz.

TTEC 2BB121B S20000 20.000 mAh

Kapasite: 20000 mAh
Bağlantılar: 2 adet USB çıkışı
Özel Nitelikler: Acil durumlar için LED fener özelliği, 2 cihazı aynı anda maksimum performans ile şarj edebilme, LED pil göstergesi, Güvenli şarj için devre koruması
Kutu İçeriği: Taşınabilir Güç Ünitesi, Micro USB Kablo, Kullanma Kılavuzu, Garanti Belgesi

  • Ürünle ilgili daha fazla detay ve satınalma bilgisini buradan alabilirsiniz.

Cevap bırakın