Sizi denizin derinliklerine götüren VR oyunu Sunken

0

VR (sanal gerçeklik) alanında geliştirilen donanımların yanı sıra yazılımlar da hızla kullanıcılarla buluşmaya devam ediyor. İşte bunlar arasında son dönemin belki de en dikkat çekici yapımı Sunken.

Sunken (Türkçesi Batık), sanal gerçeklik tarafında geliştirilen iddialı video oyunlarından. Teması su altındaki batıkların keşfi şeklinde özetlenebilir. Elbette atmosferik özellikleri, korku uyandıran öğelerle birlikte adrenalini tavana çıkartmaya hazır özellikler sergiliyor. Sevindirici haber ise oyunun Türkiye’de de yoğun şekilde kullanılan Samsung Gear VR için gelmesi. Dolayısıyla ülkemizdeki çok sayıda oyun meraklısı, mobil cihazları üzerinden Gear VR kullanarak Sunken’ı deneyimleyebilir.

Tapps Games imzası taşıyan Sunken için geliştiricilerin suyun derinliklerinde çalışmalar yaptıkları kaydediliyor. Dalgıç kıyafeti giyen insanların bu oyun için özel olarak çalıştığı belirtiliyor. Oyunun hazırlanması sırasında karşılaşılan UX ve UI sorunlarıyla baş edildiği, küçük ölçekli bir oyunda ilginç bir deneyim yaratılması adına çaba sarfedildiği bilgileri aktarılıyor. Küçük bir ekiple hazırlandığı bilgisi de yine paylaşılan detaylar arasında. Beklentilerin yüksek tutulmaması adına söylenmiş birkaç söz olmasıyla birlikte bu alanda geliştirilen güzel yapımlardan biri olduğunu belirtmemiz mümkün.

Sanal gerçeklik tarafında sunulan çok sayıda oyun var. Göstergeler, oyun meraklılarının bu alandaki her türlü deneyime açık olduklarına işaret ediyor. Diğer yandan sanal gerçeklik ürünlerine yönelik pazarın da hızla büyüdüğü, özellikle 2020’li yıllarda tavan yapacak bir trend halini almasının beklendiği ifade ediliyor.

MediaMarkt üzerinden, kısa sürede online alışverişle Samsung Gear VR satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın