Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerGüvenlikSiz seyahat ederken eviniz güvende kalsın

  Siz seyahat ederken eviniz güvende kalsın

  Sizin için önerdiğim güvenlik kameraları ile aklınız evinizde kalmasın, siz seyahat ederken eviniz güvende kalsın.

  Nerede bulunursanız bulunun, evinizin veya iş yerinizin her zaman daha güvende olmasına ve daha çok korunmasına yardımcı olan cihazlar, kontrolü size vererek içinizi rahatlatıyor. Değişen yaşam koşulları ve günlük alışkanlıklarımızla birlikte güvenlik kameralarına olan ihtiyaç ise artıyor.

  Bu yazımda güvenlik kamerası seçiminde dikkat etmeniz gerekenleri, güvenlik kamerası türlerini ve özelliklerini bulabilirsiniz.

  Siz seyahat ederken eviniz güvende kalsın

  Özellikle yaz aylarında şehir dışı seyahatleri artarken, aklımız evimizde veya ofisimizde kalıyor. Basit şekilde kurabileceğiniz güvenlik kameraları ise evinizden uzakta olsanız bile içinizi rahatlatarak, kontrolü elinize veriyor. Bu tür akıllı cihazlar, siz seyahatinizin tadını çıkarırken evinizin veya ofisinizin ve hatta sevdiklerinizin güvende olduğundan emin olmanıza olanak sağlıyor. Küçük bütçelerle içinizi rahat ettirecek pek çok güvenlik kamerası var.

   

   

  Güvenlik kamerası seçerken nelere dikkat edilir? 

  Güvenlik kameraları; kutu kamera, dome kamera, PTZ kamera, bullet kamera, IP kamera, gündüz / gece kamera, termal kamera, kablosuz IP Kamera olarak çeşitleniyor. İhtiyaçlarınıza uygun bir güvenlik kamerası seçerken aşağıdaki özelliklere dikkat etmenizi öneririm.

  Hareket algılama: Hareket algılama özelliğine sahip kameralar, kendi görüş alanı içinde bir hareket izler ve size bildirim gönderir.

  Görüş alanı: Görüş alanı, bir kameranın ne kadar geniş bir açı yapabileceğini gösterir.

  Ses: Ses özelliği, kameranın sesin alımını bir mikrofon aracılığıyla yapmasını mümkün kılar.

  Çözünürlük: Çözünürlük, görüntünün ne kadar net olacağını belirleyen bir özelliktir.

  Wi-Fi Özelliği: Wi-Fi özellikli bir kamera, ev ağınıza kablosuz olarak bağlanır.

  Gece görüşü: Kameranızın ışık seviyesinin düşük olduğu zamanlarda devreye giren ve net bir görüntü almanızı kolaylaştıran bir özelliktir.

  Hareket: Belirli bir alanı görmenin dışında daha geniş bir alanı kaydetmek için bu özellik gereklidir.

   

  Eviniz / ofisiniz için kullanabileceğiniz en iyi güvenlik kameraları 

  İş yerinizde veya evlerinizde güvenliği sağlamak için kullanabileceğiniz elektronik cihazların en önemlileri arasında yer alan güvenlik kameraları; çözünürlük, ses kalitesi, kayıt özelliği, iç – dış mekan kullanımı, kısa mesafe – uzun mesafeye uygun lens çeşitliliği gibi farklı farklı ek özelliklerle birlikte satışa sunuluyor. Sizin için önerdiğim güvenlik kameralarını teknik özelliklerinin yanında, kullanacağınız ortama göre de seçmenizi öneririm.

   

  Xiaomi Mi Home 360 Derece 1080p Güvenlik Kamerası

  Xiaomi Mi Home 360 derece 1080P Güvenlik Kamerası, Xiaomi`nin kendi uygulaması olan Mi Home üzerinden çalışıyor. İlk kurulum gerçekleştirildikten sonra tüm işlemler mobil uygulama üzerinden yapılabiliyor. Xiaomi Mi Home Kamera; dikey yüzeylere, tavana ya da masa gibi platformlara yerleştirilebiliyor. Kamera ile birlikte kullanılan Mi Home mobil uygulaması IOS9.0 ya da Android 4.4 üzeri işletim sistemine sahip olan tüm mobil cihazlara indirilebiliyor.

  Kamera üzerindeki gece görüşü, hareket algılama, karşılıklı ses gönderimi gibi özellikler sayesinde, %100 uzaktan kontrol sağlanabiliyor. Telefonunuza gelen mobil bildirimler sayesinde, evinizde ya da ofisinizde olan biten her şeyden anlık olarak haberdar olabiliyorsunuz. Panoramik görüntü alabileceğiniz kamera, 720P-1080P çözünürlüğü, 2.4GHZ Wi-Fi bağlantısı ile öne çıkıyor. Şık bir tasarımı olan cihazın ağrılığı ise sadece 239 gram. Kameraya takacağınız bir Micro SD kart desteği ile görüntü geçmişini dahili olarak saklayabiliyorsunuz. Bu görüntüleri akıllı telefonunuz üzerinden kameraya bağlanarak, geçmiş veya canlı görüntü olarak izleyebiliyorsunuz.

  XIAOMI Mi 360° Home Security 2K Pro Kamera

  Xiaomi markasının bu alandaki en önemli ürünlerinden olan, 360° derece dönebildiği ve aşağı-yukarı kaydırılabildiği için panoramik görüntü alabileceğiniz kamera; kompakt tasarımı, ultra net 2 K görüntü kalitesi, kızılötesi gece görüşü ve hareket algılama sensörü ile üst düzey performans sunuyor. Yeni yükseltilmiş ultra net 2304 * 1296 çözünürlükle gelen cihaz, görüntüleri daha ayrıntılı olarak yakalamanızı mümkün kılıyor. Yerleşik 940 nm kızılötesi aydınlatma kullanılan kamera kırmızı parıltı da üretmiyor. 

  Bebek odasında da kullanabileceğiniz bu üründe yer verilen iki yönlü gerçek zamanlı aramalar özelliği ve yükseltilen hoparlör sayesinde bebeğinizin sesini kolayca duyabilirsiniz. Kamerayı manyetik montaj parçası ile gelen metal ped sayesinde bebek karyolalarının yanına kolayca monte edilebilirsiniz.

   

   

  TP-LINK Tapo C200 Kablosuz Kamera Beyaz

  Geliştirilmiş 850 nm kızılötesi gece görüşü, düşük ışık koşullarında 30 ft’e kadar görsel mesafeye sahip otomatik renk değiştirme filtresini destekleyen bu kamerada istenmeyen ziyaretçileri korkutmak için ışık ve ses efektleri de kullanılmış. Fotoğraf makinesi özelliği ile evde hareket algıladığında bildirim gören TP-LINK Tapo C200 Kablosuz Kamera, Full HD 1080p gece görüşlü çözünürlüğü 128GB Micro SD desteği ve düşük ışık koşullarında 30 ft’e kadar görsel mesafeye sahip otomatik renk değiştirme filtresini desteklemesiyle de öne çıkıyor. 

  128GB Micro SD desteği bulunan cihaz, ücretsiz tapo kamera uygulaması ile ihtiyacınız olan her şeyi parmaklarınızın ucuna getiriyor. 

   

  TP-LINK Tapo C100 Full HD 1080p Gece Görüşlü 128GB Micro SD Destekli Wi-Fi IP Kamera Beyaz

  TP-LINK Tapo C200 gibi Full HD 1080p gece görüşlü çözünürlüğü ile gelen cihaz, hareket algılama bölgelerini ayarlayarak yalnızca seçtiğiniz alanlar üzerinden kişisel ayarlarınızı oluşturmanızı mümkün kılıyor. 

  20 M2 gece görüşü ile telefonunuza gelen görüntüleri kristal berraklığında izleyebileceğiniz ve suya dayanıklı olan, WiFi bağlantı tipi kullanan, 28GB Micro SD desteği bulunan bu güvenlik kamerasının yerel depolaması ile 384 saat (16 gün) çekim yapabilirsiniz. Cihazda kullanılan yapay zeka özelliği sayesinde kişi algılama ve bebek ağlaması algılaması gibi ek özellikleri ise yıllık ek ödeme yaparak ayrıca kullanabilirsiniz. 

   

   

  BILICRA Iris 360 Derece Akıllı Kamera

  WiFi bağlantı tipi kullanan bu dome türündeki cihaz, 360 derece hareketli kamerası ile evinizin her köşesini kontrol etmenize imkan tanıyor. Kör noktaları azami seviyede ortadan kaldıran, geniş açılı çekim özelliği ve yatay ve dikey hareket eden kamerası ile her şeyi algılayıp, size anında haber veren güvenlik kamerası Iris 1080P HD yüksek çözünürlüğü, kızılötesi gece görüşü ile endişelerinizi ortadan kaldırarak, çocuklarınızı, evcil hayvanlarınızı, tüm sevdiklerinizi izleyip, kolayca kontrol etmenizi mümkün kılıyor. Kameranın üzerindeki hoparlör ve mikrofon sayesinde kamerada gördüğünüz kişiler ile çift yönlü konuşma yapabileceğiniz güvenlik kamerasında 10 metreye kadar gece görüşü sağlayabilirsiniz.

   

   

  BILICRA Irıs Mini Akıllı Kamera Beyaz

  Evde, ofiste ya da çocuk odalarında kullanabileceğiniz akıllı kamera Iris Mini, teknik özelliklerinin yanında şık tasarımı ile de dikkat çekiyor. Kablosuz ve sabit bir şekilde bağlayabileceğiniz bu dome türündeki kamera, Full HD 1080 P ile 10 metreye kadar kızılötesi gece görüşü sağlıyor. Çift yönlü konuşma yapabileceğiniz, 128GB Micro SD desteği bulunan bu güvenlik kamerası, seyahatte olsanız bile evinizde olduğunuzu hissettiriyor. Sabit bir alanı izlemek için kullanabileceğiniz, hareket algılama sensörü bulunan cihazın görüş açısı ise 105 derece. 

  Şimdi seyahate çıkma zamanı!

  Güvenlik kameranızı seçtiğinize göre şimdi içiniz rahat bir şekilde seyahate çıkabilirsiniz.

  Seyahatinizi planlamak için kullanabileceğiniz uygulamaları görmek için aşağıdaki derlememi okuyabilirsiniz.

  Tatilinizi Planlamak için Kullanabileceğiniz Uygulamalar

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN