Siz dinlenin, süpürgeniz çalışsın!

0

Süpürme, toz alma ve yerleri silmekten bıktınız mı? 2019 yılındayız ve şimdi robot süpürgelerin sizin için her şeyi yapabileceği bir dünyada yaşıyoruz, üstelik evde olmasanız bile!

Robotik süpürgeler performansını arttırıyor

Günümüzün gelişmiş robot süpürgeleri ile birlikte artık evinizi temizlemek için yerinizden kalkmanıza bile gerek kalmıyor. Her ne kadar hala dikey süpürgelerin performansına yaklaşamasalar da, yirmi yıldan daha uzun bir süre önce piyasaya sürülmelerinden bu yana adeta sıçrama yaptılar.

Ayrıca yenilik söz konusu olduğunda, bu alandaki hiçbir şirket, “robot vakum” ile eş anlamlı hale gelen Roomba’nın yapımcıları iRobot ile karşılaştırılamaz. 2015 yılının sonlarında piyasaya sürülen 980, engeller arasında gezinerek, farklı zemin döşemeleri için emişi ayarlayarak ve bir şarj gerektiğinde tekrar çalışmaya başladığında başlangıç noktasına dönerek, evinizin tüm seviyesini sorunsuz bir şekilde temizlemek için tasarlanmış. Roomba 980, Wi-Fi, uçurum tespiti, merdivenlerden aşağı düşmemesi ve halı kaplı alanlar için daha fazla emme özelliği sağlayan mükemmel bir uygulamaya sahip en iyi modellerinden birisi.Roomba 980, inanılmaz derecede dayanıklı ve iRobot’un olağanüstü müşteri desteği ile birlikte geliyor.

Robot süpürgelerin kralı iRobot Roomba 980

Robot süpürgeler  sayesinde artık zemindeki kir, toz, evcil hayvan kılı ve diğer döküntüler için endişelenmenize gerek yok. iRobot Roomba 980,  hayvan tüylerinden küçük kırıntılara ve gözle görülmesi zor toz partiküllerinin vakumlanmasında %50 daha fazla verimlilik sağlıyor. Navigasyon sistemi iAdapt 2.0 sayesinde, büyük bir dairenin veya evin temizliğini kolayca yapma kabiliyetine sahip. Ayrıca Roomba 980, engelleri, münferit mobilya tiplerini tanıyan ve doğru şekilde temizlenmeyi seçen bir kameraya sahip. En güzel özelliklerinden birisi ise şarjı biteceği zaman kendisinin şarj istasyonuna gidip, kendi kendini şarj etmesi. Bu sayede programladığınız temizlik yarıda kalmıyor ve robotunuz siz evde olmasanız bile evinizi süpürüyor.

 

Öne çıkan özellikler:

– İki saatlik pil ömrü

– Üç saatlik şarj süresi

– Akıllı gezinme özelliği

– Lityum-ion batarya

– Toz haznesi

– Led gösterge

– Döner tekerlekler

– iRobot HOME uygulaması üzerinden kontrol

– Temizleme alanı 185 m²

– Temizlik için zamanlama fonksiyonu

Roomba 980, döşeme tahtaları, fayanslar ve diğer sert yüzeyler üzerinde muhteşem şekilde çalışıyor. Ancak halı olan bölgeye girerken çentiklere yol açabilir bu konuda dikkatli olmak gerekiyor. Halının üzerine yuvarlandığını otomatik olarak algılıyor ve motorları her elyafın arasına girebilmek için yüksek vitese geçiyor.

35.05 cm çapındaki Roomba 980, muhtemelen evdeki süpürgenizin ortalama vakum başlığından daha geniştir, ancak dairesel tasarımı ve döner gövdesi sayesinde düşündüğünüzden daha dar alanlarda manevra yapabilir.

Roomba 980’in pil ömrü, temizlik kabiliyetleri kadar etkileyici; iki saat kesintisiz bir şekilde temizlik yapabilir. Düşük çalıştığında veya kutusu dolduğunda, ana istasyonuna geri döner.

Çoğu robot elektrikli süpürgelerinde olduğu gibi, Roomba 980’in bölmesi küçüktür, ancak her gün temizlenen bir evde çok fazla kır çıkmayacağı ve düzenli hazne boşaltılarak makine temizleneceği için  bana göre bu çok önemli bir problem değil.

Evinizin ne zaman temizleneceğine siz karar verin

Roomba 980’i programlamak, uygulama ile oldukça basit. Temizlik alışkanlıklarınıza göre her gün aynı saatte temizlik yapmak isteyebilirsiniz ya da  haftanın her günü ayrı planlanır. Örneğin, her pazar günü saat 3’te, her pazartesi saat 3’te, her salı saat 3’de, vb. Yaşamınızın rutinine göre süpürgenizi programlayıp, dilediğiniz zaman çalıştırabilirsiniz. Dilerseniz akıllı telefonunuzla evde olmadığınız zaman da süpürgenizi çalıştırabilir, evinizi sürpriz misafirleriniz gelmeden önce dip köşe temizleyebilirsiniz.

Cevap bırakın