Siyah-beyaz telefon: Blloc

0

Arayüzündeki siyah-beyaz renk şemasıyla dikkat çeken, ilginç bir akıllı telefon…

Kimine göre sadelik ayrı bir sanatsal bakış açısı sunar. Çok eskilere gidildiğinde elle çizilmiş işletim sistemi ikonları ile karşılaşılacaktır. Örneğin 2000’lerin başındaki macOS’te çöp kutusu simgesi dahi elle çizilmiştir. Genel itibarıyla günümüz işletim sistemlerinin rengarenk yapısı bir ortak payda halinde.

Apple ve Google, adeta bu alanda yarışır durumda, ancak konuya alternatif bakış açıları da yok değil, örneğin işletim sistemlerinin yapılan ayarlarla iki renk şeması halinde, siyah ve beyaz olarak kullanımı şeklinde bir trend yayılmaya devam ediyor.

Üstelik bu bakış açısını, ‘önyüklü’ halde sunan modeller bile var; işte Blloc adlı akıllı telefon tam olarak bu örneklerden…

Minimalist bir yazılım anlayışı içeren Blloc, siyah ve beyaz renklere sahip bir arayüzle geliyor. Kullanıcılara istedikleri taktirde renkli kullanım olanağı sunulmakla birlikte ilk karşılaşılan yapı tam olarak iki renk halinde. Kesinlikle dikkate değer bir fark.

Üstelik arayüzünde sadelik uçlarda, dikdörtgen kutucuklar içindeki uygulama erişimleri dikkat çekici.

Bunun dışında cihazın yapısal olarak da sadelikten ödün vermediği görülüyor. Siyah renk, ön kısımda da tamamen ekran halindeki görünümü pek dikkat çekici değil, yani tam olarak tasarımsal anlayışıyla örtüşür türde.

4K video çekiyor…

Diğer özellikleri arasında 5.5 inç ekran, kamera, parmak izi okuyucusu, 4 GB RAM, 64 GB depolama alanı ve 3100 mAh pil bulunuyor. 4K video kaydına olanak tanıdığını da belirtelim.

Cevap bırakın