Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSiyah-beyaz Instagram arayüzü ile tanışın

  Siyah-beyaz Instagram arayüzü ile tanışın

  Ekran_Resmi_2016-04-27_23_54_07

  Bazı Instagram kullanıcılarının siyah-beyaz renkte Instagram arayüzü ile karşılaştıkları rapor edildi. Sosyal medya platformu, yeni bir ‘renk’ özelliğini test ediyor gibi görünüyor. İşte detaylar…

  Instagram’ın fotoğraf ve kısa video paylaşımı konusunda en fazla tercih edilen platformlardan biri olduğu aşikar. Gerek pratik kullanım, gerekse hemen herkesin bu ağa dahil olup paylaşımlarda bulunması, gördüğü ilgiyi sürekli kılıyor.

  Temelde renkli bir arayüze sahip olan Instagram’da bu durum değişecek gibi görünüyor. Bazı Instagram kullanıcıları, kendi hesaplarında siyah-beyaz renk dizilimine sahip bir arayüzle karşılaştıklarını belirtiyor. Sosyal medyada kendisine yer bulan gelişmeye ilişkin bazı ekran görüntüleri de kamuoyuna yansımış durumda.

  Sadece siyah-beyaz renkler değil, bazı detay unsurlar da gözden kaçmıyor. İkonlar daha basit ve sınırlar da kaybolmuş durumda. Simgeler ve tek renkli tema, Instagram kullanımı açısından bir opsiyon olarak mı sunulacak, yoksa tüm kullanıcılar renkli temalarından vazgeçmek durumunda mı kalacak, şimdilik bu soruların yanıtları net değil.

  Instagram açısından yeni bir tasarım adımı olması muhtemel gelişme, yine büyük olasılıkla kısıtlı sayıdaki kullanıcı nezdinde test edilmeye başlandı. En nihayetinse ise kısa süre içinde siyah-beyaz tonlardaki Instagram arayüzü ile karşılaşılabilir.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN