Siri yakında Mac’e de gelebilir

0

Siri-on-the-Mac-Icon_thumb800iOS, watchOS işletim sistemlerine sahip Apple cihazları (iPad, iPhone, Apple Watch) ile Apple TV üzerinden kullanılabilen Siri’nin bu yıl içinde Mac bilgisayarlara da geleceği iddia edildi. Apple’a yakınlığı ile bilinen bir web sitesinin hatrı sayılır kaynaklara dayandırarak yayınladığı habere göre sonraki OS X sürümü, Siri özelliği eşliğinde gelecek. Teknoloji şirketinin Siri için kullanılması gereken butonu da ekranın üst kısmında yer alan Spotlight ikonunun yanında konumlayacağı belirtildi. Ayrıca Apple’ın 2012 yılından beri Siri-Mac birlikteliği üzerinde yoğunlaştığı iddia ediliyor. Siri, ilk olarak 2011’de iPhone 4s’te kullanılmıştı.

Mac’teki Siri nasıl görünecek?

Siri ile etkileşimin masaüstündeki şeffaf siyah pencerede görüneceği ve bunun da iOS cihazlardaki yapıyı kullanıcılara sunacağı kaydediliyor. Apple adına 2016’daki ilgi çekici yeniliklerden biri de Mac’e gelecek Siri olacak gibi görünüyor. Beklenen tarih ise önümüzdeki haziran ayını gösteriyor…
apple-macbook-gear-patrol-lead

İlk işaretler önümüzdeki haziran ayında 

Haziran ayının başında düzenlenecek Geliştiriciler Konferansı’nda sunulacak beta sürüm ile birlikte Siri’nin ilk halinin de kullanıma sunulacağı ifade ediliyor. Ancak buradaki sürümün işletim sistemi açısından bir final versiyon olmayacağının altını çizmek gerekiyor. Final sürümü, büyük bir sürpriz yaşanmazsa eylül ayındaki iPhone 7 lansmanında ya da ekim ayında, sonraki iOS sürümü (iOS 10) ile beraber yayınlanacak.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

Cevap bırakın