Siri uyumlu akıllı ampul ile tanışın

0

sylvania-ledvance-homekit-led

Yılın ilk teknoloji fuarı CES 2017, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenleniyor. Bu devasa etkinlikte köklü teknoloji markalarının birbirinden ilginç yeni ürün ve hizmetleri kamuoyuyla buluşurken ismi pek bilinmeyen teknoloji markaları da ilgi çekici yenilikleri ile öne çıkmayı başarıyor. İşte bu markalardan biri ABD merkezli aydınlatma ürünleri üreticisi Sylvania. Şirketin ürettiği yeni akıllı ampul Smart Multicolor LED adıyla geldi. Ürün Apple HomeKit uyumlu ve hub gerektirmeden çalışabiliyor. Çarpıcı yönü ise Siri uyumluluğu. Detayları bir hayli ilginç…

Smart Multicolor LED, Apple iOS uyumlu bir akıllı ev çözümü. iOS cihazlara yüklü bir uygulama üzerinden yönetiliyor; açılıp kapatılması, farklı senaryolara göre farklı saatlerde aktif olup kendiliğinden kapanması gibi standart özelliklerine ek olarak örneğin Siri ile sesli komut üzerinden ışığın parlaklığı kısılabiliyor. Ek olarak ürün akıllı cihazın Bildirim Merkezi üzerinden, herhangi bir mobil uygulamaya gerek olmaksızın da açılıp kapatılabiliyor. İddialı olduğu konulardan bir diğeri ise hub olmadan çalışabiliyor olması. Ancak bu noktada da evdeki router’ın hub ile gelmesi gerekiyor.

Mütevazı fiyatıyla dikkat çekiyor

Ürün, geniş renk gamıyla son derece efektif bir akıllı ev çözümü. Üstelik 40 dolarlık fiyat etiketiyle geliyor. Kapsamlı bir donanıma gerek duyulmaksızın evindeki aydınlatma yapısını ‘akıllı’ hale getirmek isteyenler için ilginç bir alternatif olacağa benziyor.

CES 2017’de öne çıkan yeni ürün ve hizmetleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın