Siri ile WhatsApp gruplarına mesaj dönemi

0

Apple’ın sesli ve ‘ünlü’ asistanı Siri’nin hareket sahası daha da genişliyor. Artık Siri ile WhatsApp gruplarına mesaj gönderilebiliyor. İşte detaylar…

iOS için WhatsApp’in en son güncellemesi, ilginç bir yenilikle dikkat çekti. Kullanıcılar dijital asistan Siri ile WhatsApp gruplarına mesaj gönderebiliyor. Daha önce bireysel mesajlaşmalarda kullanılabilen Siri ile mesaj gönderme özelliğinin kapsamı da böylelikle bir miktar daha genişlemiş oluyor.

Dolayısıyla entegrasyon iyiden iyiye gelişiyor, günün birinde parmaklar olmadan WhatsApp’te iletişim mümkün olacak gibi görünüyor…

Grup sohbetlerinde Siri’nin kullanımı ise özetle şöyle, hangi gruba mesaj gönderilmek istendiği sesli olarak belirtiliyor, ardından da iletilmek istenen mesaj söylenmeye başlanıyor. Bu arada Siri’nin yazıyı hemen göndermediğini, kullanıcının onayını istediğini belirtelim.

Böylelikle yanlış anlamalar neticesinde yazılan eksik ya da sorunlu iletilerin önüne de geçilmesi hedefleniyor.

İlginç bir detay…

Öte yandan WhatsApp’in en son iOS güncellemesinde sadece Siri ile gruplara mesaj özelliğine yer verilmesi dikkat çekici, evet bunun dışında başka bir özelliğe yer verilmemiş. İlginç ama WhatsApp, sadece Siri’ye özel güncelleme yayınlamış.

Söz konusu WhatsApp güncellemesi dosya boyutunun da 110 MB olduğunu hatırlatalım. İndirmeden önce WiFi üzerinden bağlantıyı etkinleştirmek iyi bir fikir olabilir.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın