Sıradaki Windows 10 güncellemesi hangi yenilikleri sunacak?

0

Sıradaki Windows 10 güncellemesi netlik kazanmaya başladı… Insider programındaki beta, dikte bileşendeki hata düzeltme, otomatik GIF arama motoru ve sanal klavyedeki iyileştirmelerle dikkat çekiyor.

Microsoft, sıradaki Windows 10 güncellemesinde bu kez sesle metin arasındaki iletişimi geliştirmeyi esas alıyor. Bu kapsamda dikte bileşendeki hata düzeltme, otomatik GIF arama motoru ve sanal klavyedeki iyileştirmeler öne çıkacak.

Microsoft kıdemli yöneticisi Brandon LeBlanc tarafından yapılan açıklamalar dikte özelliği, GIF arama ve sanal klavye konusundaki büyük yeniliklere işaret ediyor. Bu şekilde sistemin yeteneklerinin artırıldığının da altı çiziliyor.

Akıcı tasarım dili…

İlk evrede emoji seçme noktasında akıcı bir tasarım diline bağlı olarak aktif bir arka planın entegre edilmiş olduğunu görüyoruz. Bu pencerede animasyonu GIF sekmesine ulaşabilmek için WIN + [.] ve WIN + [;] yazılarak hızlı bir şekilde ulaşabilmek mümkün. GIF veri tabanı oluşturulduğu evrede ise Tenor tarafından destek alınıyor.

Güncellemede dikte özelliği de gelişmiş hale geriliyor. Diktenin sonundaki yazım kuralları ve noktalama işaretleri otomatik şekilde gerçekleştiriliyor. Güncellenmiş algoritmalar ile Windows üzerinde yer alan en güvenilir dikte özelliğine ulaşıldığı görülüyor. Windows 10 güncellemesi ilginç yenilikler sunmaya devam ediyor…

Son evrede ise sanal klavyede yeni seslerle animasyonarın yer aldığını görüyoruz. Emoji arayabilme entegrasyonu, seçimli tuş optimizasyonu gibi yenilikler dikkat çekiyor.

Cevap bırakın