Sıradaki Apple MacBook Pro’ların ekran çözünürlüğü ne olacak?

0

macOS Monterey kodu, sıradaki MacBook Pro modelleri için olası ekran çözünürlüklerine işaret ediyor. İşte detaylar…

Apple, geçtiğimiz hafta WWDC 2021’de duyurulan ve söylentilere göre M1X Mac’lerle birlikte bu yıl içinde kullanıma sunulması beklenen macOS Monterey’in (Mac bilgisayarların işletim sistemi) yedinci beta sürümünü yayınladı. İlginç bir şekilde dahili sistem kodu, potansiyel olarak yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’dan olabilecek iki yeni Retina ekran çözünürlüğü desteğini ortaya çıkardı.

Daha spesifik olarak, bu dosyalar Sistem Bilgileri uygulamasındaki Grafikler/Ekranlar menüsünde gösterilen desteklenen çözünürlüklerin bir listesini içeriyor.

3024 x 1964 piksel ve 3456 x 2234 piksel olmak üzere iki yeni çözünürlük var. Şu anda, bu çözünürlüklerde dahili Retina ekrana sahip bir Mac yok.

yeni-nesil-macbook-pro-2021

Karşılaştırma yapmak gerekirse, 13 inç MacBook Pro 2560 x 1600 çözünürlüklü ekrana sahipken, mevcut 16 inç model 3072 x 1920 ekrana sahip. Fakat bu çözünürlükler iMac’de ya da harici monitörde kullanılacak şekilde 4K olmadığı için, yeni çözünürlüklerin olduğu gibi yeni MacBook modelleri için tasarlanabileceğini varsaymamıza neden oluyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın