Sırada Samsung Galaxy S11 var!

0

2020’nin ilk aylarında duyurulacak olan Samsung Galaxy S11’in bir başyapıt gibi gönüllerde yer etmesi bekleniyor…

Güney Kore’nin teknoloji lokomotifi Samsung, ünvanını yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S11 ile perçinlemeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde lansmanı yapılan Galaxy Note 10, bir fragman edasıyla damaklarda lezzetli bir tat bırakırken 2020’nin ilk aylarında duyurulacak olan Samsung Galaxy S11 de adeta bir başyapıt gibi gönüllere yer etmeyi hedefliyor.

Her ne kadar iddialı bir giriş gibi görünse de ekran panelinin arkasına yerleştirilmiş ön kamerası,  çentiğe ihtiyaç duymayan kenardan kenara, hemen hemen çerçeve içermeyen iddialı bir tam ekrana sahip olacak olması, bu ekranı 108 megapiksel çözünürlük sağlayabilen ilk sensör olan ISOCELL Bright HMX ile donatılmış 10x optik zoom özellikli kamerası ile destekleyeceği söylentileri bile başlı başına teknoloji çevrelerini heyecanlandırmaya yetecek gibi görünüyor.

Samsung ve Xiaomi güç birliği ile ortaya çıkacak bu yeni görüntü sensörü sayesinde 1993 yılında piyasaya sürülen dünyanın ilk dokunmatik ekranlı telefonu, bütün akıllı telefonların atası kabul edilen IBM Simon‘dan günümüze çözünürlük barajında 100 milyon piksel sınırı da aşılmış olacak. ISOCELL Bright HMX, Samsung Galaxy S11 sahiplerine, 12032 × 9024 piksel çözünürlükte fotoğraf çekme deneyimini sunmuş olacak.

Galaxy S11’in 2020 Şubat ayında, Mobil Dünya Kongresi’nin hemen öncesinde kardeşi Galaxy S11 Plus ile birlikte duyurulması bekleniyor.

Mobil Dünya Kongresi’ne değinmişken 2019 Kongresi’nde Qualcomm tarafından duyurulan, Samsung tarafından amiral gemilerinde kullanılacağı bilinen 5G modem entegreli mobil işlemcileri Galaxy S11’de görmek sürpriz olmayacak.

Cevap bırakın