Şimdi keşif zamanı

0

Yeşilin onlarca farklı tonunu görebileceğiniz ya da kurumuş yaprakların farklı renklerini keşfedebileceğiniz doğa gezilerini sever misiniz? Şehrin gürültüsünden uzak, alabildiğince sessizliğin hakim olduğu upuzun bir yolda yürümek, hafta arası yaşadığımız iş stresini üzerimizden atmamız için adeta bir terapi gibi… Eğer deniz kenarında bir yerde yürümeyi tercih ederseniz, bu eşsiz keşfinize güzel bir manzarayla birlikte mavi rengi de katabilirsiniz. Tabii ki bir de bu anları ölümsüzleştirmek var. Biz de bu hafta doğa maceranıza eşlik edebilecek teknolojik ürünleri inceledik…

Yanınızda bulundurmanız gereken en önemli teknolojik ürün tabii ki öncelikli olarak bir akıllı telefon olmalı. Bu, her şeyden önce kaybolmanız gibi bir riskli durumu ortadan kaldıracaktır. Aynı zamanda akıllı telefonunuz ile yürüyüş yaparken gördüklerinizin fotoğrafını çekebilir, video kaydı yapabilir ve sosyal medyada paylaşarak sevdiklerinizin anında görmesini de sağlayabilirsiniz. Ya da dilerseniz, Spotify gibi bir mobil müzik uygulamasını indirerek, yürüyüşünüze müzik dinleyerek de devam edebilirsiniz. Akıllı telefonunuzun pilinin tükenmesi durumuna karşın yanınızda bir de powerbank taşımanızda fayda var. Hatta bazı powerbank’ler tasarımında fenere de yer veriyorlar ve bu tasarıma sahip bir powerbank tercih ederseniz ışığın az olduğu ortamlarda önünüzü çok daha rahat görebilirsiniz.

Fotoğrafçılığınızı konuşturun!
Bu gibi doğa yürüyüşlerinin en güzel yanı da aslında şahane manzaraların görülüyor olması. Yeşil ve mavinin iç içe geçtiği ve pek çok rengin farklı tonlarda görülebildiği bir ortamdan bahsediyoruz. Tabii ki böyle bir ortamda akla ilk olarak bu görüntüleri fotoğraflamak geliyor. Eğer fotoğrafçılığa meraklıysanız ve çok daha profesyonel çekimler yapmak istiyorsanız cep telefonu haricinde yanınıza bir de fotoğraf makinesi alabilirsiniz. Canon EOS 750D şu anda piyasadaki en kaliteli ürünler arasında yer alıyor. Yeni ve güçlü 24.2 megapiksel CMOS sensörü ve Digic6 işlemciyi kullanarak sevdiğiniz anları ölümsüzleştirmeyi her zamankinden daha fazla kolaylaştıran Canon EOS 750D, canlı renkler, keskin netlik ve zengin detaylar sunuyor. Sevdiğiniz aksiyonların her anını yakalamanızı kolaylaştıran EOS 750D, 5 kare/saniye çekim hızına sahip. 19 çapraz tip AF noktası sistemi sayesinde de aksiyon dolu macera sporları esnasında noktasal ve hassas netlik yapabilirsiniz. Fotoğraf makinenizle birlikte yanınıza şarj edilebilir pil almanızda da fayda var.

Hem şık hem fonksiyonel

Doğa yürüyüşünüzde size eşlik edebilecek en önemli teknolojik cihazlardan biri de akıllı bileklik olabilir. Akıllı bileklik sayesinde cep telefonunuzu yürüyüş esnasında elinizde taşımak zorunda kalmazsınız ve gelen tüm çağrıları ya da mesajları akıllı bilekliğinizden görebilirsiniz. Bu alanda Polar markasının Loop modelinde bir etkinlik takipçisi bilekliği var. Bu bileklik, gün boyunca ne kadar aktif olduğunuzu gösteriyor ve size sağlığınız açısından da önemli veriler sunuyor. Örneğin, kilonuza, boyunuza, yaşınıza, cinsiyetinize, kişisel maksimum kalp atış hızınıza ve hangi ağırlıkta egzersiz yaptığınıza dayalı olarak yürüyüşünüz esnasında harcadığınız kalori miktarını hesaplayabilir.

Çanta deyip geçmeyin
Tabii ki doğa yürüyüşlerinin olmazsa olmazı çanta. Yanınıza alacağınız cüzdan, anahtarlık, su matarası, fotoğraf makinesi ve diğer teknolojik cihazlarınız için çok büyük olmayan ancak çok da küçük olmayan orta boy bir çanta sizin için ideal olabilir. Doğa yürüyüşleri yapanların en yakın arkadaşı olmaya aday SBS markalı spor sırt çantaları sizin için ideal bir tercih olabilir. Bu çantalar, bel klipsi ile vücudun adeta bir parçası haline geliyor ve hareketleri kısıtlamıyor. Çantalar aynı zamanda, akıllı telefonlar için geliştirilen özel cebi ile de fark yaratıyor. 5.5 inç ve altındaki ekran büyüklüğüne sahip akıllı telefonların konabildiği bu cep, cihazın dokunmatik özelliklerinin de kullanılmasını sağlayarak, özellikle yürüyüş sırasında GPS ve diğer uygulamalardan yararlanmaya da yardımcı oluyor.

Cevap bırakın