Sigorta şirketinden şirketlere siber koruma

0

Siber güvenlik alanında yürütülen yazılımsal geliştirme çalışmalarının devam ettiği günümüzde bir sigorta şirketi, olası siber tehdit zararlarına yönelik koruma paketi sundu. İşte detaylar…

Artan dijitalleşmeyle birlikte siber riskler, bireysel olduğu kadar şirketler nezdinde de daha yüksek tehditler oluşturmaya başladı. Şirketleri tehdit eden siber riskler etkisini gün geçtikçe artırıyor. Yapılan araştırmalar dünya genelinde siber risklerin özellikle son iki yıldır şirketlerin varlıklarını tehdit eden riskler arasında ilk beşte yer aldığını gösteriyor. Öngörüler bu risklerin, önümüzdeki iki yıl ağırlığını daha da hissettireceğine işaret ediyor.

Bu kapsamda bir sigorta şirketi, ticari işletme ve KOBİ’lerin karşı karşıya kalabilecekleri siber güvenlik risklerine yönelik kapsamlı koruma paketleri sundu. 50.000 TL, 100.000 TL, 250.000 TL ve 500.000 TL’lik alternatifli limitlere de sahip olan bu paketler ‘ihtiyaca uygun’ alternatiflerle geliyor.

Geliştirilebilir paketler sunuluyor

İş Durması, İdari Para Cezaları, Siber Fidye Hasarı, Veri İhlali Masrafları, Bilgi Güvenliği ve Gizlilik Sorumluluğu teminatları ile genişletilebilen paketler, böylelikle şirketleri siber güvenlik açısından yeni bir boyuta taşıyor.

Söz konusu adım, siber güvenliğin ülkemizde ne denli ciddi seviyede ele alınması gereken bir konu olduğuna da işaret ediyor.

Siber güvenlik dünyasına dair daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın