Şifre korumalı DataTraveler 2000’e iki yeni seçenek

0

Numerik klavyeli ve şifre korumalı Kingston DataTraveler 2000, daha önce 16GB, 32GB ve 64GB kapasite seçenekleriyle piyasaya çıkmıştı. Yeni 4GB ve 8GB seçenekleri, firewall duvarlarının dışına taşınabilecek veri miktarını sınırlandırarak kurumsal güvenliğe yardımcı oluyor.

XTS modunda AES 256-Bit donanım tabanlı tam disk şifreleme sunan yeni DT2000, Kingston’un diğer DataTraveler ve IronKey USB flash sürücüleri arasındaki yerini aldı.

Kingston Digital, şifre korumalı DataTraveler 2000 USB flash bellek ailesine eklenen iki kapasite seçeneği 16GB, 32GB ve 64GB seçeneklerine ek olarak sunuluyor ve FIPS-197 şifreleme standardı sertifikası ile geliyor. Tüm DataTraveler 2000 sürücüleri PIN koruması sunuyor ve bir alfanümerik klavye bulunduruyor.

DataTravaler 2000 sürücüleri, USB formatında veri koruması ihtiyacı bulunan BT güvenliği profesyonelleri, küçük ve orta ölçekli şirketler ve kurumsal son kullanıcılar için tasarlandı. İşletim sisteminden bağımsız olan ve bir USB 2.0 veya USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0) portuna sahip her cihazı destkleyen sürücüler, bu sayede, çok sayıda farklı cihazın ve işletim sisteminin kullanıldığı ortamlarda rahatlıkla kullanılabiliyor.

Her bir sürücü 256-Bit AES donanım tabanlı şifrelemeyle korunuyor ve herhangi bir yazılım veya donanım sürücüsüne ihtiyaç duymuyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın